Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Burning Riders Forum. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Klim

Początkujący

• "Klim" started this thread

Data rejestracji: 29.11.2008

• Wyślij prywatną wiadomość

1

Sunday, 18.01.2009, 17:14

szybki przyrost punktowy, czyli jak szybko przekroczyć 100000 pkt

W związku z tym, że brak przeciwników irytuje to kilka porad jak szybko zdobyć dużą ilość pkt w grze.

Jeżeli ktoś chce zacząć od początku to polecam właściciela ze specjalizacją laureat nagrody nobla i wszystkie pkt ładować w tą specjalizację. Aby przyrost pkt przebiegał błyskawicznie należy wynająć naukowca znającego się na interesującej nas dziedzinie i wszystkie pkt ładować w jedną umiejętność.
Przy 255 pkt w jednej umiejętności i odpowiednio rozwiniętym właścicielu koszt badan jest śmiesznie mały, natomiast pkt które dostajemy wynoszą tyle ile podstawowy koszt badania np. badanie warte 161 413 G przy 98,17% bonusie kosztuje 2954 G, natomiast ilość pkt które otrzymamy po zakończeniu tego badania to 161. Dodatkowo przy takim bonusie czas badania jest stosunkowo niski (Bazowy czas badania: 2 d. 5 godz. 56 min. 50 sek. a z takim bonusem
59 min. 15 sek.).
I teraz najważniejsze nie przywiązujemy się do naukowców, jeżeli dojdziemy do interesującego nas poziomu danej cechy to należy naukowca zwolnić i zatrudnić następnego z innymi umiejętnościami- nie warto rozwijać naukowca w 2 umiejętnościach !!!, dojście do 170 poziomu jest prawie, że niemożliwe (2 x 255 w pkt umiejętności).
Dodatkowo jest ograniczenie - maksymalny poziom rozwoju jednego elementu motoru to 99 (np.

Błotno-śniegowe (Poziom 99)

Otrzymuje bonus za każdy poziom od:
  • +0.5 % Opony :: Klockowe
  • +1.0 % Opony :: Deszczowe
  • +1.0 % Opony :: Kolcowe
  • +2.0 % Opony :: Diagonalne
  • +0.8 % Nauka i technologia :: Polimery
  • +0.3 % Nauka i technologia :: Włókna węglowe
  • +1.0 % Nauka i technologia :: Aerodynamika

Efekt: Przyczepność 1278, Waga -0.8

Bazowy koszt badania: 4 260 913 G
Bazowy czas badania: 31 d. 22 godz. 30 min. 48 sek.
Wymagania:
  • Opony :: Deszczowe: 3
  • Nauka i technologia :: Polimery: 17
  • Nauka i technologia :: Technologie komputerowe: 2
  • Nauka i technologia :: Włókna węglowe: 1
  • Nauka i technologia :: Aerodynamika: 2
  • Nauka i technologia :: Fizyka: 15

Zleć badania:Osiągnięto maksymalny poziom badań.
Mam nadzieję, że te kilka porad spowoduje, że pojawi się kilka osób, z którymi będę mógł się pościgać :P

CKYY

Początkujący

Data rejestracji: 10.12.2008

2

Tuesday, 20.01.2009, 14:44

Dzięki za porady, na pewno się przydadzą ;)

Kartel

Moderator

Data rejestracji: 16.07.2007

3

Wednesday, 21.01.2009, 20:29

Pomysł dobry ale... idziesz na szybkość a nie na jakość :P oczywiście jest to genialne rozwiązanie ale zauważ że potem powstają schody podczas wyścigów :P masz 200k pkt a ja 20k

Twoje staty:

Moc silnika Moc silnika 893 -> 1167
Przyczepność Przyczepność 2167 -> 2927
Hamowanie Hamowanie 2040 -> 2661
Przyspieszenie Przyspieszenie 4301 -> 5652
Promień skrętu Promień skrętu 304 -> 1657
Efektowność Efektowność1160 -> 1160

Moje
Moc silnika Moc silnika 816 -> 1089
Przyczepność Przyczepność 903 -> 1413
Hamowanie Hamowanie 606 -> 800
Przyspieszenie Przyspieszenie 2520 -> 3370
Promień skrętu Promień skrętu (22) 669 -> 906
Efektowność Efektowność 829 -> 829

ta sama specjalizacja kierowcy i mechanika

więc widzisz że masz tylko 2x lepsze staty :P Więc Ci co chcą tak grać niech się liczą że to wyrok na całą grę (Tak jak ja teraz nie mogę grać na sposobie Kilima). Ogólnie gratuluje pomysłu jak Cie przeskanowałem to już wiedziałem o co chodzi ;D

Klim

Początkujący

4

Thursday, 22.01.2009, 10:30

Kartel masz
Wydatki na badania

Łącznie 10 015 129 G
ja:
Łącznie 8 680 574 G

Zwróć uwagę, że mimo prawie o 20% mniejszych wydatków na badania staty mojego motoru są 2 x lepsze :) czyli chyba lepiej te galony wydaję :)
Prawdopodobnie w przeciągu miesiąca staty będą 3 x lepsze, potem 4 itd....łatwiej jest mi dojść do 99 poziomu badania niż innym. A dzielę się tą informacją, aby nie być sam - bo prawda to, że bez możliwości ścigania gra jest mało interesująca.

A co do wykorzystania tej metody to każdy może to zrobic, jest tylko jedna reguła nie ma co się przywiązywać do inżyniera :)

Pozdrawiam
Klim

Kartel

Moderator

Data rejestracji: 16.07.2007

5

Thursday, 22.01.2009, 14:16

Wydajesz je lepiej, ale jak sam pokazałeś jaki masz lvl badań ;) ja mam około 1/3 badań co Ty i mam 2 razy gorszy motor tylko :P

Ja chce tylko powiedzieć że Twoim sposobem nie rozwijasz mechanika ani kierowcy i tyle ;)

Klim

Początkujący

6

Thursday, 22.01.2009, 22:21

tak naprawdę jedyne co mi zostało to przegrywanie wyścigów w płonącej lidze aby choć trochę tą efektywność podciągnąć....broń boże nie mogę, jej ukończyć bo jak inaczej mógłbym podnieść efektywność...
A co do kierowcy i mechanika- to mam trzeciego kierowcę i drugiego mechanika (całkiem świeży, ledwo 52 level) ale jakoś nie mam z tego powodu żadnego dyskomfortu :P

Moje staty do wyścigów w płonącej to:
Moc silnika 397 -> 519
Przyczepność 15 -> 21
Hamowanie 23 -> 30
Przyspieszenie 891 -> 1171
Promień skrętu 670 -> 861
Efektowność 1225 -> 1225 :)
Waga 46 -> 46

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Klim" (22.01.2009, 22:28)

Artanis

Moderator

Data rejestracji: 13.08.2007

Zawód: Student

7

Friday, 23.01.2009, 15:40

Hmm czasy to Ja i Dominol wymiataliśmy dawno minęły i widzę ze trochę się zmieniło (tak dygresja w bok)

Jak dla mnie w dyskusji racje ma Kartel. Przy różnicy pkt 200k na jego nie korzyść staty tylko 2 razy gorsze to całkiem nieźle te 2 mln różnicy w badaniach aż tak dużo jak dla mnie nie zmieniają a zarówno Kartel jak i reszta graczy ma lepsze możliwości rozwój mechaników i kierowców oraz efektywność aczkolwiek ponad 1k nie ma co narzekać.

I jeszcze widzę tu pewien problem: nie z balansowania specjalizacji szefa o ile te do kierowców i mechaników ujdą i finansista na początku gry to potem wszyscy się mogą schować przy LNN

PS: Klim przy braku możliwości ścigania się to ten świeży mechanik i kierowca pewnie z kradzieży tak wiec znowu masa pkt utrudnia życie
no i ogólnie zgadzam się z Erandilem ze to wręcz bug te kradzieże.
Specjalista od utrudniania życia :P
Zadaję nie wygodne pytania kiedy BR zacznie się rozwijać :D

Mod bez możliwości moderacji. Myszy mogą harcować bo nie ma kota :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Klim

Początkujący

8

Friday, 23.01.2009, 19:05

heh świeży bo to ja traciłem pracowników :P (ale podbiłem sobie poziom na kilku wyścigach płonącej ligi)- ale kradzieże są nawet OK - dodają trochę adrenaliny (przy pierwszym straconym pracowniku byłem bardzo zły :P). A co do zbalansowania szefów - to bardzo mocno zależy od ilości graczy. LNN jest dobry w takiej sytuacji jaką mamy, jeżeli graczy byłoby więcej i szli w miarę równo (zakładając aktywną grę) to LNN by leżał i piszczał :P
A co do ilości pkt- oczywista oczywistość, że ilość pkt nie odzwierciedla siły gracza- ale szybki przyrost punktowy umożliwia inwestowanie w szefa. Jest pewna różnica pomiędzy szefem na 70 poziomie, a 90 poziomie :)

Artanis

Moderator

9

Friday, 30.01.2009, 19:20

Trochę z opóźnieniem ale takie czasy :D

LNN leżał by w momencie kiedy wszyscy mieli by badani na 99 lvl i wtedy te ułamki sekund wykręcało by się dzięki specjalizacji poprawiając kierowce lub mechanika a tak LNN zawsze będzie dobry.

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

DarkWolf

Intermediate

Data rejestracji: 08.10.2007

10

Friday, 30.01.2009, 20:55

z tego co pamiętam to właśnie od samego początku miało być by wszystkie skile były do 99 lvlu, ale teraz to by się mijało z celem :) takie moje zdanie, po prostu trzeba by ustalić odgórny limit % a dana specjalizacja pozwoli szybciej go osiągnąć.
A dziś postanowiłem się natrudzić i rozwinąć fizykę do 33 lvlu, mam nadzieję że w 2 miechy się z tym wyrobi ę :) znaczy sie mam juz ten 29 lvl tak na dobry poczatek :) nastepny bedzie za 8/9 dni :)
nick w grze: Errandil

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DarkWolf" (30.01.2009, 21:08)

Artanis

Moderator

11

Friday, 30.01.2009, 23:25

matko i córko ja ma na 24

Zleć badania:
  • Gavin Lalonde (38 441 G ; 4 d. 8 godz. 36 min. 32 sek. )
Tyle trzeba na 25 bez premium wiec tragedia a co mówić jak ja bym miał do tego 33 lvl się dopchać :D
I apropo tego tematu Czas badania na zmiany nie bardzo się zanosi :)

Zauważyłem/SM

DarkWolf

Intermediate

Data rejestracji: 08.10.2007

12

Saturday, 31.01.2009, 09:28

tam byś się chciał wszędzie pchać gdzie nie trzeba :)

Fizyka (Poziom 29)

Bazowy koszt badania: 133 587 G
Bazowy czas badania: 20 d. 38 min.

" O Elektro-magnetycznych można zapomnieć na 13
poziomie bazowy czas badania mam 246 d. 9 godz. 28 min. 42 sek. "
nick w grze: Errandil