Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Burning Riders Forum. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

DarkWolf

Intermediate

• "DarkWolf" started this thread

Data rejestracji: 08.10.2007

Zawód: Student

• Wyślij prywatną wiadomość

1

Tuesday, 11.12.2007, 14:27

Pomysły na unowocześnienie gry.

Wiem, że administracja nie ma jakiejś szczególnej ścieżki rozwoju i czeka właśnie na opinie graczy na temat rozwinięcia rozgrywki, dlatego postanowiłem rozpocząć tą dyskusję.

1) Na początek chciałbym poruszyć sprawę budynków, gdyz wiem że ta koncepcja nie została odrzucona.

odnośnik do tematu:
Propozycja Budynki w BR

Myślę, że budynki tam zostały dość szczegółowo rozpisane, ewentualnie jeśli admini mieliby jakieś zastrzeżenia to chętnie je wysłuchamy.

2) Obleg na bw a wyścigi o nasze "bazy treningowe" (czyt budynki, czy kwadrat z budynkami, czy jak to inaczej nazwać)

Tutaj nie mam za bardzo pomysłu jakby to mogło wyglądać, ale system mógłby wybrać losową trasę (wtedy byłaby jakaś tam losowość :) ), na której 2 kluby by się ścigały może w formie turnieju, atakujący by wybierał ilość osób biorących w takim turnieju, ale nie mniej niż 80% ekipy z którą będą się ścigać.
Opcje dodatkowe to sabotaże, w przypadku wykrycia jednego, osoba która sabotowała dostaje kare 30 sekund na przejeździe trasy ze swoim przeciwnikiem (opcja ryzykowna, ale zawsze jakaś dodatkowa możliwość, zwłaszcza jak ma się dobrze rozwiniętego agenta w tym kierunku i nie brałoby się pod uwagę skili agenta zabezpieczającego teren).
Teraz koszty ja bym je ustawił w sposób następujący:
za udział w takim wyśigu każdy płaci 100l paliwa, osoby które chcą przejąć baze treningową w wypadku wygranej zajmują teren przeciwnika, w wypadku porażki płacą każdy z osobna 70% pensji swoich pracowników, co jest równomiernie przeznaczone dla obrońców.

Dodatkowo proponuję zrobić opcję "opuść bazę treningową" co oznaczało by przeprowadzkę, a sama baza zostaje zniszczona, oczywiście można używać jeśli żaden przeciwnik na dana chwilę nie chce przejąć bazy treningowej.

3) Czas badań/wymagania badań
No więc proponuję aby albo zmienić w hamulcach elektromagnetycznych wymagania elektryczności albo o zdecydowane obniżenie czasu badań nad samą elektrycznością, gdyż wątpie by ktokolwiek dobrowolnie by używał tych hamulców, powód?

Elektryka (Poziom 23)

Bazowy koszt badania: 1 468 G
Bazowy czas badania: 3 d. 5 godz. 30 min.

tak wygląda to bez premium:

Elektryka (Poziom 23)

Bazowy koszt badania: 1 468 G
Bazowy czas badania: 4 d. 52 min. 30 sek.

A na hamulce te wymagana jest elektryka na poziomie 43, i proszę mi nie mówić że mogę sobie dodatkowego inżyniera zatrudnić skoro moich 3 nie nadąża, a więcej posiadać nie mogę.

4) Proponowałbym wprowadzić możliwość sabotażu na turnieju i tak jak wcześniej napisałem w wypadku nie udania się sabotażu kara 30 sekund, nie bieżemy tu też pod uwagę ochrony z agenta zabezpieczajacego teren

po pierwsze dlatego że w ogóle ciężko jest zoorganizować jakikolwiek turniej
a po drugie da to szanse słabszym na przejście do kolejnej rundy

możliwość jednorazowa na cały turniej

5) Pytanie co się stanie kiedy już większość przejdzie 1 ligę?

6) Wprowadzenie elementu losowości, powiedzmy co parzysty poziom naszej głównej postaci dostajemy +1 do statystyki którą losuje nam system, coś podobnego do bw

7) Wprowadzenie możliwości "brudnego wyścigu"

Motocykle miały by swoją jakąś tam wytrzymałość, został by utworzony sklep z częściami do jazdy nie fair np taka jakaś plama oleju albo coś na wzór gwoździ pod koła, w przypadku zniszczenia motocyklu przegrywa się wyścig. Koszty naprawy do ustalenia. Ten rodzaj wyścigów, musiałby być akceptowany przez obu graczy, przez należałoby wprowadzić taką opcję że się akceptuje takie wyścigi, oczywiście koszta takiego wyścigu będą większe, i zgadzając się na taką opcję jedna ze stron nie musi wcale używać niedozwoloych chwytów.

Na razie nie przychodzi mi nic więcej do głowy, ale to raczej z braku dalszego czasu na pisanie, moze wieczorem dodam jeszczę kilka propozycji.
nick w grze: Errandil

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DarkWolf" (11.12.2007, 21:51)

Wiedzmak

Początkujący

Data rejestracji: 11.12.2007

2

Tuesday, 11.12.2007, 15:48

Potyczki uliczne

Ja proponowałbym coś w rodzaju wypraw w BW- np. niech to będą mini wyścigi z komputerowym przeciwnikiem (fabuła- przypadkowe spotkania na drodze). Każda taka potyczka kosztowałaby paliwo (alternatywa dla tych którzy nie mogą albo nie chcą atakować innych graczy), nagroda- kasa, ewentualnie jakieś badanie (mała szansa). Można zróżnicować potyczki na kilka typów (np. 3 jak w BW)- więcej paliwa- większa potencjalna wygrana.
Plusy: jest co robić z paliwem i fabuła robi się nieco ciekawsza

ss25

Początkujący

Data rejestracji: 31.10.2007

3

Wednesday, 12.12.2007, 00:01

ciekawy pomysl z tymi potyczkami ala wyprawy z BW.
moznaby podzielic na 3 rodzaje
zwiad okolicy -latwy
objazd dzielnicy -sredni
patrol po miescie -trudny
mozna pod to podpiac rowniez zadania, temat z nimi byl juz poruszany.
ze na przyklad zaliczyc 10 latwych itp.
moznaby oczywiscie dolozyc tez zadanko w stylu pokonaj szefa gangu motocyklowego podczas zwiadu okolicy
itd moznaby nawymyslac tego troszke
oczywiscie zadania moga byc powiazane rowniez z budynkami :)

Artanis

Moderator

Data rejestracji: 13.08.2007

4

Wednesday, 12.12.2007, 21:40

ad1. Może się coś takiego pojawić ale rozsądnie a nie jakieś budynki co dają +25% do jakiejś statystyki bo i tak teraz jest problem ze jak osiągniemy np przyspieszenie około 700 to korek zejdzie do poziomu 10s i ani deko więcej bo tak dział sposób obliczania czasów jak ktoś nie wierzy nie sie pobawi kalkulatorem zrobionym przez Legolasa.

ad5. Jeszcze troche czasu na myslenie jest :P a jak już to się skończy będziemy ścigać się między sobą :D takie samo pytanie możesz zadać na BW co będzie jak ktoś dojdzie do 1s.

ad6. Żadnej losowości, pełno jej na BW a ta gra wymaga myślenia i rozsądnego klikania i to jej zaleta. Wiem dlaczego jestem Top1 i czemu to zawdzięczam, a nie że dropneła mi dobra orcha i wymiatam. Tak więc raz jeszcze nie dodawać losowości.
Specjalista od utrudniania życia :P
Zadaję nie wygodne pytania kiedy BR zacznie się rozwijać :D

Mod bez możliwości moderacji. Myszy mogą harcować bo nie ma kota :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

DarkWolf

Intermediate

5

Wednesday, 12.12.2007, 22:38

Ta losowość czasem by się przydała do wymagań budynków a taki 1 losowy punkt do statystyk co 2 lvle to chyba nie dużo, co do budynków to precyzyjnie się nie wypowiadam, bo skąpe odpowiedzi Sushiego na priv nie wystarczają mi by się wyrazić xD a swoją drogą moja gra wygląda w ten sposób: loguję się 1/2 razy by pracę wziąć zaatakować Bardacka jeśli jest dostępny i to moja cała gra, w sumie na dzień można nawet w 10 minut to zrobić, a to jednak trochę mało. A swoją drogą brak premium też ma swoje plusy np teraz nie muszę płacić 2,5k na wypłaty dziennie chodziaż jak skończą badań mi długie badania to będzie mi brak 2 inżynierów ;/ Więc czy mógłbym prosić o jakąś rzetelną wypowiedź adminów, tak na zachęte by premium przedłużyć

Artanis

Moderator

6

Thursday, 13.12.2007, 07:53

No i to logowanie to też dla mnie plus gry nie muszę siedzieć dużo przed kompem. A premium przyda Ci sie żeby mieć 3 inż. 20% szybsze badania i 15% premii więcej :D
Mogła by się pojawić usługa skracająca czas badan tak jak kiedyś proponował bo na obecnym etapie gry widać już dobitnie ze sporo czasu zabierają badania.

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

DarkWolf

Intermediate

7

Thursday, 13.12.2007, 14:16

O tym już z Sushim rozmawiałem i raczej nie przejdzie bo by był za duży rozrzut między premium a bez, tym bardziej że mając premium mamy 3 inżynierów i te 20% krócej, a zwykły szary użytkownik męczy się z 1 inżynierem, a jakby nie patrzeć 1 to trochę za mało a tym bardziej że bada wolniej niż tamta 3

no chyba że zachowa się proporcje między premium a nie premium

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DarkWolf" (13.12.2007, 15:08)

Artanis

Moderator

8

Thursday, 13.12.2007, 15:24

kk :)

Temat poruszyłeś dobry ale ja jestem przeciwny dodawaniu losowości w BW jest jej sporo więc niech tu będzie inaczej. Ja bym proponował pomyśleć nad turniejami bo obecnie widać wyraźnie ze nie działają tak jak powinne.

Zauważyłem/SM

Xantor

Początkujący

9

Thursday, 13.12.2007, 22:46

NP. Organizowanie turniejów co 3 dni zamiast tygodnia- to powinno zwiększyć zainteresowanie nimi:)

Kartel

Moderator

Data rejestracji: 16.07.2007

10

Friday, 14.12.2007, 10:34

To nic nie da :) turnieje są za mało interesujące :) no wiecie płaci się np 1k a zwyciezca dostaje 2k jak dla mnie jest to bez sensowne :) ja bym zmienił też coś z tymi wymaganiami lvlowymi :) proponowałbym maxymalny lvl drużyny w danym turnieju a jak by było za mało osób w jakiejś drużynie no to byłaby kara ileś tam sekund :) i gitara ^^

Ceri

Początkujący

Data rejestracji: 30.10.2007

11

Friday, 14.12.2007, 14:55

z ta kara to troche dziwnie :P
trzeba by sie dogadywac w klanie przed zalozeniem druzyny czy sie wszyscy zglosza bo po co startowac jak sie od razu kare dostanie? :D
strata kasy :)

Kartel

Moderator

12

Friday, 14.12.2007, 15:31

Chodzi o to że jak drużyna może mieć max 35lvli to zgłoszę się Ja VS 3 osoby z 12 lvl to jest oczywiste że każdego z nich osobno pokonam więc nie można tak a żeby było że ja się nie ścigam w cale w 2 kolejnych wyścigach to by było kilka set sekund różnicy a kara np 10s (zależało by to od rożnych rzeczy :))

Ceri

Początkujący

13

Friday, 14.12.2007, 16:06

no chyba ze tak, to dobry pomysl
tylko klopot by byl z ustaleniem ilosci straty :P
zeby byly szanse wyrownane ;)

SushiMaker

Administrator

Data rejestracji: 13.07.2007

14

Wednesday, 02.01.2008, 12:54

Wiele osób pytało się co zamierzamy zrobić by podnieść grywalność BR oto proponowana lista zmian, chcę usłyszeć Wasze opinie na ich temat:

1. Wprowadzenie budynków klanowych. To klan będzie budował własną bazę techniczną, która będzie mogła zostać przejęta w formie oblężenia (wyścigu klanów)

2. Wprowadzenie wypraw:

a. na wyprawach znajdowałoby się:
- kasę
- paliwo
- komponenty

b. Komponenty - byłyby używane do produkcji części do naszych motocykli -> nie wystarczyłoby odkryć silnika 4-suwowego, trzeba by było zgromadzić wymagane do jego produkcji komponenty np:
30 szt drutu miedzianego
10 szt śrub stalowych
4 tłoki
2 szt korpusu silnika
1 układ elektroniczny
500 G
mając takie komponenty można by było złożyć silnik 4-suwowy.

c. inflacja.
Jak wszyscy wiedzą w BW istnieje zjawisko inflacji, ceny przedmiotów spadają. By się ustrzec przed takim problemem przedmioty miałyby określoną trwałość np. silnik 4-suwowy 100/100
oznaczałoby to iż danego silnika można użyć w 100 wyścigach. Potem byłby on zużyty i przestawał istnieć. Trzeba by było go zrobić ponownie.

3. uatrakcyjnienie ataków.
a. Wprowadzenie losowości (na poziomie 5-10%), oznaczałoby to iż nasze statystyki w trakcie przejazdu mogą (ale nie muszą) być lepsze/gorsze o tych kilka procent, można zrzucić to na dyspozycję zawodnika w danym momencie.

Pozdrawiam
SM

DarkWolf

Intermediate

15

Wednesday, 02.01.2008, 13:38

Po pierwsze to podoba mi się odnośnik w grze do tego tematu, teraz odnośnie punktów 1,2a,b,c zdecydowanie na tak. Przy 3 bym się zatrzymał i powiem tak, może pośród graczy w top 20-50 może by to coś zmieniało tam chyba jeszcze jako tako liczą się przeszkody w wyścigach, bo w topie bierze się tylko czas bazowy tasy, który często jest różny o 20+ sekund

Paulek

Początkujący

Data rejestracji: 02.01.2008

16

Wednesday, 02.01.2008, 14:22

c. inflacja.
Jak wszyscy wiedzą w BW istnieje zjawisko inflacji, ceny przedmiotów spadają. By się ustrzec przed takim problemem przedmioty miałyby określoną trwałość np. silnik 4-suwowy 100/100
oznaczałoby to iż danego silnika można użyć w 100 wyścigach. Potem byłby on zużyty i przestawał istnieć. Trzeba by było go zrobić ponownie.
No jednak nie wszyscy wiemy co oznacza słowo inflacja. Pozwolę sobie zacytować definicje z Wikipedii. Wiem, że Wikipedia nie jest w 100% pewnym źródłem informacji, ale ta definicja jest akurat poprawna, więc:

"Inflacja – zjawisko monetarne wywołane szybszym przyrostem ilości pieniądza niż produkcji (obniżanie się siły nabywczej pieniądza). Na rynku obserwowana jest jako długotrwały wzrost średniego poziomu cen określonego koszyka dóbr. "

Nie piszę tego, bo jestem złośliwy tylko dla dobra graczy, gdyż sporo osób grających w tę grę to młodzież.

Pomysł sam w sobie dobry, dodałbym jednak opcję remontu części za odpowiednią kasę.

I oczywiście zmieniłbym nazwę: Sprawność, Wytrzymałość, Zmęczenie materiału.

Kartel

Moderator

17

Wednesday, 02.01.2008, 14:39

Pomysł doskonały ja jeszcze bym wprowadził coś takiego że można atakować 1 osobę niżej od siebie w rankingu która nie jest w naszym klubie problem polegał na tym że przez ostatni tydzień nie miałem kogo atakować żeby mi efektywność na nowo policzyło dopiero od wczoraj albo przedwczoraj mogę :)

Jedyne co mnie do siebie zraża to te komponenty :/ wprowadzenie losowości może zaszkodzić grze a szczególnie takiej od której zależy to na czym będziemy jeździć

A teraz moja propozycja :) :

Moja propozycja jest taka żeby ulepszyć PL jest ciekawa ale niestety są to po prostu przystanki które każdy z nas w końcu pokona prędzej czy później sam nie mam pomysłu jak to zrobić ale chciałem zwrócić uwagę na tą sprawe :)

adalberto

Początkujący

Data rejestracji: 02.01.2008

18

Wednesday, 02.01.2008, 15:02

a wiec moim zdaniem ta inflancja nie mialaby sensu poniewaz ktos kto by mial silnik 4-suwowy na 20 poziomie i mila by go stracic po 100 wysciagach i budowac go na nowo bylo by monotonno :) takie jest moje zdanie :)

19

Wednesday, 02.01.2008, 15:12

Nie zrozumieliście idei. Silnik jako wynalazek nadal będzie na 20 poziomie. Z tym, że trzeba będzie mieć do niego odpowiednie części, którymi oczywiście można by handlować.

Oprócz tego myślimy nad wprowadzeniem dodatkowych super-części, bardzo zróżnicowanych (kilkaset do kilku tysięcy rodzajów), podnoszących dodatkowo parametry. Założenie jest takie, żeby te najlepsze trzeba było zachowywać na specjalne okazje. Nimi także będzie można handlować.

Ceri

Początkujący

20

Wednesday, 02.01.2008, 15:17

hmm nie wiem czy nie bedzie znow zbyt duza losowosc :P
zrobi sie 2 bw ;)
bo na razie to liczyla sie strategia gracza a nie to co udalo mu sie znalesc
pkt 2 b - jestem przeciw :P
a 2 c to zalezy jak to dokladnie bedzie rozwiazane :D

Oceń wątek