Nie jesteś zalogowany.

[analizowany] Bonusy dla części

Witamy na Burning Riders Forum. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Komisorz

Początkujący

• "Komisorz" started this thread

Data rejestracji: 03.11.2007

• Wyślij prywatną wiadomość

1

Saturday, 03.11.2007, 17:13

Bonusy dla części

Mam amortyzatory hydrauliczne na poziomie 6, dodają +20 do bazowej przyczepności.
Dodatkowo, otrzymują +4% za każdy poziom polimerów. Licząc to, oraz inne bonusy (polimey 7, fizyka 4 -> 4*7 + 4*0.5) moje amortyzatory powinny otrzymać +30% do swoich statystyk, co daje konkretnie +6 do statystyki części. Jeśli więc prawidłowo rozumuję, moje amortyzatory powinny dodawać 26 do przyczepności.
Pomijam tu kwestię wagi, która również powinna działać dodatnio.
Dlaczego więc te amortyzatory po zamontowaniu do "czystego" koliberka zawsze dodają tylko 21?
Na koniec wypowiedzi dodam tylko, że tło pod pisanymi postami musi odejść

Artanis

Moderator

Data rejestracji: 13.08.2007

Zawód: Student

2

Saturday, 03.11.2007, 17:18

Ta wartość którą masz podana w lab. to już jest z uwzględnieniem bonusów.
Specjalista od utrudniania życia :P
Zadaję nie wygodne pytania kiedy BR zacznie się rozwijać :D

Mod bez możliwości moderacji. Myszy mogą harcować bo nie ma kota :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Komisorz

Początkujący

3

Saturday, 03.11.2007, 19:55

Dzięki za szybką odpowiedź, ale nie dałbym głowy, czy tak jest rzeczywiście.
Silnik 4-suwowy dla poziomu 1 ma podaną wartość Moc silnika: 9. Po uwzględnieniu bonusów, powinno być już 11. Chyba, że podstawowo wartość dla 4-suwowego na poziomie 1 jest mniejsza niż 9.

Artanis

Moderator

4

Saturday, 03.11.2007, 20:23

Wiec tak bonus na pewno jakoś działają bo swego czasu swiece na 8 lvl dawały mi 8 od przyspieszenia a jak bym odkrył ma 9 to miał bym tego przyspieszenia 9 teraz wygląda to tak ze ma na 8 lvl 9 a jak odkryje na 9 to będzie 10

Swoja droga wydaj mi się ze bonusy są liczone dopiero od lvl 2 ale pewny nie jestem. Najlepiej jak by ktoś się z administracji wypowiedział.

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Lonher

Początkujący

Data rejestracji: 29.10.2007

5

Saturday, 03.11.2007, 23:03

Czy ktos moglby potwierdzic slowa Artanisa ? Bo szczerze mowiac tez juz glowkowalem nad tym problemem, jesli tak jest ze bonusy sa juz wliczane w "nastepny poziom" to dobra robota, nie bedzie trzeba liczyc wszystkiego ;) chociaz moglo by byc to jakos zaznaczone np. Nastepny poziom przyspieszenie 25+2 ( przykladowo )

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lonher" (03.11.2007, 23:31)

Xantor

Początkujący

Data rejestracji: 08.10.2007

6

Saturday, 03.11.2007, 23:06

Dla mnie, to bonusy pokazywane są dopiero w garażu. przykład- błotnik 3 lvl- efektywność +3. W garażu pokazuje +4.

Komisorz

Początkujący

7

Sunday, 04.11.2007, 00:16

Możesz mieć trochę racji, jeszcze się temu nie przyjrzałem, ale w przypadku efektowności dużo zmienia też waga.

Artanis

Moderator

8

Sunday, 04.11.2007, 10:32

Dla mnie, to bonusy pokazywane są dopiero w garażu. przykład- błotnik 3 lvl- efektywność +3. W garażu pokazuje +4.
To że w garażu masz +4 to efekt wagi.

Ja miałem tak ze jak założyłem Rura wydechowa to mi wzrosła efektywność o 2 mimo ze rura nic nie dodaje :thumbsup:

Zauważyłem/SM

258

Początkujący

Data rejestracji: 17.10.2007

9

Sunday, 04.11.2007, 19:38

To tak jak ja założyłem światła które bonusu do przyspieszenia nie dają lecz i tak miałem plus jeden czyli chyba ten bonus jest wliczany z tą częścią która daje bonus!

Komisorz

Początkujący

10

Sunday, 04.11.2007, 21:06

ale piszesz o czymś zupełnie innym. Zastanawiamy się tu, kiedy(o ile w ogóle) doliczany jest bonus z innych badań. Przy światłach bonus jaki otrzymują z innych badań może dotyczyć jedynie efektowności. Kwestia przyspieszenia to też jest kwestia zmiany wagi

Artanis

Moderator

11

Sunday, 04.11.2007, 21:08

Że jak ??? ?( światła nie daj bonusu do przyspieszenia chyba ze z ich wag zszedłeś na minus to wtedy mniejsza waga zwiększa przyspieszenie.
Czytaj na zielono co jest napisane apropo bonusów, światła ni jak są powiązane z przyspieszeniem.

Zauważyłem/SM

Sp33dy

Początkujący

Data rejestracji: 10.10.2007

12

Friday, 09.11.2007, 22:07

nie wiem jak dzialaja, ale dzialaja na pewno i daja sporo. Przy odkrywaniu stopów metali i elektryki, potrzebnych do przewodow w stalowym splocie dostalem chyba z +5 mocy silnika z bonusow ;)

Shikamaru

Początkujący

Data rejestracji: 10.11.2007

13

Monday, 19.11.2007, 14:44

bonus z polimerow dla amorkow hydraulicznych jest na pewno zabugowany
na 15 lvl mam bonusy:
Efekt: Przyczepność 47, Hamowanie 24, Promień skrętu 16
oraz: +4.0 % Nauka i technologia :: Polimery

mimo podniesienial polimerow o 4 lvl staty nie wzrosly, a przy 16% bonusie przyczepnosc powinna wzrosnac o minimum 6-7

wydaje mi sie, ze albo zle dodaje bonus albo te 4% to sciema ( swoja droga to kosmiczny bonus )

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Shikamaru" (19.11.2007, 15:08)

DarkWolf

Intermediate

Data rejestracji: 08.10.2007

14

Saturday, 24.11.2007, 17:56

i ja się przyczepie do bonusów, posiadam 19 lvl hydraulicznych:
Efekt: Przyczepność 63, Hamowanie 32, Promień skrętu 21, Waga 3.4

i jak wiadomo hydrauliczne amortyzatory dostają bonus od hydro pneumatycznych amortyzatorów, szkopół w tym ze wartość moich hydraulicznych amortyzatów sie nie zmienila mimo tego iż wybadalem już 10 poziomów amortyzatorów hydro pneumatycznych, czy któryś z adminów może powiedzieć dlaczego się tak dzieje?
nick w grze: Errandil

nemesis

Początkujący

Data rejestracji: 15.10.2007

15

Saturday, 24.11.2007, 20:22

bonus z polimerow dla amorkow hydraulicznych jest na pewno zabugowany
na 15 lvl mam bonusy:
Efekt: Przyczepność 47, Hamowanie 24, Promień skrętu 16
oraz: +4.0 % Nauka i technologia :: Polimery

mimo podniesienial polimerow o 4 lvl staty nie wzrosly, a przy 16% bonusie przyczepnosc powinna wzrosnac o minimum 6-7

wydaje mi sie, ze albo zle dodaje bonus albo te 4% to sciema ( swoja droga to kosmiczny bonus )

jezeli podnosisz polimery o 4 to bonus dalej jest 4% a nie 16%

Shikamaru

Początkujący

16

Saturday, 24.11.2007, 20:30

jezeli podnosisz polimery o 4 to bonus dalej jest 4% a nie 16%

czytamy ze zrozumieniem, jak jest 4% na lvl to jak podniose o 4 lvl to sumaryczny bonus bedzie 16%

ktos moglby sprawdzic te amorki bo bug jest napewno

swoja droga, czy mozliwe byloby podawanie w nawiasach wartosci bazowej?
wtedy latwo byloby policzyc, czy jest bug czy nie

Artanis

Moderator

17

Saturday, 24.11.2007, 20:57

Więc z moich obserwacji wynika że bonusy działają jakoś wybiórczo. Myślę że pewnie trochę poczekamy zanim wszystko będzie ok bo jako że gramy w bete to trochę tu do zrobienia jest i admini pewnie jakoś sukcesywnie będą coś ze zgłaszanymi przez nas problemami robić ale napewno nie ma od tak hop siup :D

Zauważyłem/SM

ss25

Początkujący

Data rejestracji: 31.10.2007

18

Sunday, 25.11.2007, 01:34

nie wykluczone ze te % bonusy do czesci dzialaja tylko dla wartosci bazowych

przyklad czysto hipotetyczny ale chodzi mi o mechanike naliczania bonusu:

mamy sobie silnik co daje na 1 poziomie 10 mocy niech sobie bedzie
i mamy do niego bonus 5% na poziom za stopy metali
i zalozmy ze mamy 10 poziom stopow metali

wiec bonus wynosi +50% czyli na 1 poziomie powinno byc +5 mocy silnika czyli 15

i teraz moc wzrasta sobie +1 na kazdym poziomie czyli majac 11 poziom mamy 20 mocy silnika bazowej
i tu chodzi mi o to ze bonus nie bedzie wynosil 50% z 20 tylko nadal 50% z 10

wiec bedzie 25 mocy z bonusem a nie 30 jak oczekujemy ze bedzie.

mam nadzieje ze kazdy rozumie do czego zmierzam

teraz przelozmy ta sama sytuacje na bonus gdzies jest 0,5% czyli 5% bonus liczac 10 poziom bonusa
5% z 10 = 0,5 czyli mozemy nie dostrzec bonusa wcale przez caly okres ulepszania, albo pojawi sie niespodziewanie przy zmianie wagi motocykla.

no i teraz wezmy pod uwage ze czesci maja zazwyczaj kilka bonusow po 0,X% i jakies 1-2 po X% raczej nie wiecej niz 5%

wiec powiedzmy ze mamy czesc ktora ma 5 bonusow i wszystkie sa po 0,2% na kazdym poziom danego badania
czyli musimy miec 5 badan na 10 poziomie zeby otrzymac sumacyjny bonus 10%. ktory przy bazowym 10 mocy da nam przyrost o 1 !!!

ale wezcie pod uwage ze te najlepsze czesci wymagaja po 20-30 poziom danych badan wtedy jesli mamy glupie (5 x 0,2%) x 30 = 30%
przy bazowym 10 no to jest tylko 3 ale wezmy bazowe 30 to juz jest 10 !!!

w tym momencie to zaczyna miec jakis glebszy sens bo przekladajac to na nasze amorki hydro ktore maja +4% z polimerow wychodziloby ze po co ulepszac amorki za kilka k G skoro ten sam efekt mozemy uzyskac ulepszajac polimery na 20 poziom ktory da nam +80% czyli prawie podwoi nam staty amorkow a koszt polimerow jest przy 10 poziomie ok 1k a amorkow jest 3x wiekszy.

Ten system naliczania bonusa zmuszalby nas do ulepszania czesci w 1 kolejnosci a potem dopiero robienia badan dodatkowych ktorych bonusy maja nieznaczny wplyw na staty czesci w efekcie tego podczas starcia na torze mozemy wygrac lub przegrac w zaleznosci od szczescia jak sie wylosuja przeszkody i za sprawa 1-2 pkt przewagi w jakims parametrze.

co wy o tym sadzicie ??

innym prostszym wytlumaczeniem jest przyjecie ze to jest poprostu BUG i trzeba poczekac az admini go usuna :P

swoja droga konrad moglby uchylic rabka tajemnicy i powiedziec czy pisze z sensem czy tez plete bzdury :)

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "ss25" (25.11.2007, 01:55)

Shikamaru

Początkujący

19

Sunday, 25.11.2007, 12:32

na 1 levelu czesci zwykle maja bardzo niskie wartosci, liczenie bonusu wzgledem tego to bezsens
powinno naliczac od biezacej wartosci bazowej i moim zdaniem najlepiej, zeby na wartosc bazowa, a najlepiej rowniez %bonusu byly widoczne, przynajmniej na tym etapie gry, umozliwiloby to szybka lokalizje bledu i ustalenie, czy bonus jest w ogole naliczany, czy jest dobrze naliczany, itd.

ss25

Początkujący

Data rejestracji: 31.10.2007

20

Sunday, 25.11.2007, 13:45

na 1 levelu czesci zwykle maja bardzo niskie wartosci, liczenie bonusu wzgledem tego to bezsens
powinno naliczac od biezacej wartosci bazowej i moim zdaniem najlepiej, zeby na wartosc bazowa, a najlepiej rowniez %bonusu byly widoczne, przynajmniej na tym etapie gry, umozliwiloby to szybka lokalizje bledu i ustalenie, czy bonus jest w ogole naliczany, czy jest dobrze naliczany, itd.

shikamaru ale o to wlasnie chodzi zeby wazniejszy byl poziom czesci a nie bonus

jak masz czesc za 5k co ci podniesie przyczepnosc z 50->52 no to sie bedziesz zastanawial
a jak masz badanie za 1k co ci podniesie bonus o 4% z 50 czyli dokladnie o tyle samo czyli 2 !! not o co zainwestujesz w czesc czy w badanie co jest 5x tansze. Czyli za 5k zrobisz 3-4 poziomy badania (uwzgledniajac rosnacy koszt badania) i wyjdzie ci ze za ta sama kase masz o 6pkt lepszy stat. a z bonus z badan ma byc tylko dodatkiem a nie glownym celem.

co do tego zeby bylo wyswietlane ile wynosci wartosc bazowa a ile wynosi bonus to sie zgadzam w 100%
byloby jasniejsze co i jak, a nie jakas wielka tajemnica i wszyscy glowkuja co i jak.
i wymyslaja cuda tak jak ja :D