Nie jesteś zalogowany.

Propozycja Usługi Premium

Witamy na Burning Riders Forum. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Artanis

Moderator

• "Artanis" started this thread

Data rejestracji: 13.08.2007

Zawód: Student

• Wyślij prywatną wiadomość

1

Sunday, 21.10.2007, 00:27

Usługi Premium

Po pewnym czasie grania i kilku tematach na forum na temat usług premium postanowiłem wysilić szare komórki wykorzystać doświadczeni z gry i wiedzę zdobyta na studiach (marketing i zarządzanie dalej zwane: MiZ :) ) i zebrać niejako to co już napisano opatrzyć to własnym komentarzem i zasugerować kilka rozwiązań.

Podstawowe punktu wyjścia to:
1.Twórcy gry chcą zarobić na grze a już na pewno nie tracić na tym interesie.
2.Gracze chcieli by oczywiście być traktowani sprawiedliwie jak tylko jest to możliwe i oczywiście jak najmniej płacić za atrakcje jak jest gra.
3.Teoria MiZ mówi ze w działaniu każdej organizacji najważniejszy jest klient.

Oczywiste jest jednak że Administracja nie może się zgadzać na każde żądanie graczy bo do niczego dobrego raczej nie dojdzie, dodatkowo nie da się tak łatwo pogodzić pkt. 1 i 2, w toku dalszej wypowiedzi postaram się przedstawić moje stanowisko na kwestie usług premium i przedstawić moje koncepcje dotyczące U.P.

1)
- Zmiana imienia postaci
- Zmiana adresu e-mail
Te dwie opcje nie spotkał się z większym sprzeciwem aczkolwiek proponuje się zastanowić nad takim przypadkiem że ktoś kończy grę i oddaj konto znajomemu ponieważ ten widział grę i mu się spodobała, logiczne jest że nowy gracz będzie chciał pracować na swoją reputacje do czego zapewne posłuży własny nick, oraz chciał by mieć wpisany swój adres mailowy na wypadek gdy zapomni hasło itp. Oczywiście usługa powinna być jakoś ograniczania aby gracze nie zmieniali nicków/maili jak rękawiczek. Podsumowując proponuje zmniejszenie kosztu tych usług do 20 dni premium.

2)
- Dodatkowy podjazd dla motocykli
Na początku nie potrzebne późnij dodatkowy 1 lub 2 podjazdy mogą być pomocne. Proponował bym aby przy i tak dużym koszcie tej usługi była ona aktywna cały czas a nie tak jak to jest założone że jak nie mamy premium to dodatkowy podjazd jest nie aktywny.

3)
- Dokupienie galonów +100 G
- Tankowanie paliwa +40 L

Usługi te spotkały się z największą krytyką, powód ? faworyzują graczy bogatszych którzy kupią premium (co zgadza się z 1 punktem wyjścia)(przeczy punktowi 2, sprawiedliwość zostaje zachwiana) o ile dokupienie galeonów ma niewielki sens na początku rozgrywki to później faktycznie niema sensu ale usługa cały czas istnieje, a to jakoś siedzi w świadomości człowieka że ktoś zawsze może tego użyć, ktoś kto ma pieniądze na zakup dużych ilości premium.
Usługa do tankowania jest właściwe bez sensowna na początku bo kwota zakładu jest śmieszni niska ale późnij nabiera to sensu bo przy zakładach po 500 można już trochę na tym zyskać, co w dużym stopniu nie zgadza się z ogólnie pojmowaną sprawiedliwością.
Podsumowując proponuje zrezygnowanie z tych usług tak aby gra nie była kojarzona z tym ze aby być dobrym trzeba by coś dopłacić, oczywiście pamiętam ze twórcy tez muszą zarobić aby grał mogła istnieć i oczywiście zarobić dla siebie i opłacić pracowników wiec poniżej przedstawiam propozycje na inne usługi premium.

* Skrócenie czasu badań o 50% => koszt 12 dni premium czas 28 dni.
na początek średnio przydatne ale jak z czasem badania osiągają czasy na poziomie 85 godzin to usługa przydatna Baaaardzo :P

* Koszt utrzymania pracowników niższy o 25% => koszt 12 dni premium czas 28 dni.
przyda się na początek gdzie o dobre prace raczej trudno a i premie nie duże później może być różnie.

* Czas pomiędzy szukaniem pracy przez managera i czas odpoczynku kierowcy skrócony o 40% => koszt 12 dni premium czas 28 dni.
właściwie przyda się cały czas :D

Wydaje mi się ze takie zmiany są przychylne graczom ponieważ każdy może sobie coś takiego zamówić i każdego tyczy się to tak samo. Jeśli ktoś chce mi zarzucić ze dalej gracze z premium maja lepiej to cóż prawda jest tak że jakoś pieniądze na utrzymanie trzeba zarobić a premium to najlepszy sposób i praktycznie jedyny to premium, a żeby ktoś chciał wydać na to pieniądze potrzebna jest jakaś różnica pomiędzy premium a zwykłym kontem.
Na proponowanych zmianach zyskuje też administracja ponieważ więcej osób zdecyduje się na czasowe bonusy z premium niż krótki i jednorazowy bonus dla wybrańców.

Oczywiście te 3 nowości proponowane przez mnie działały by oddzielnie od premium tak jak ma to miejsce w skróceniu czasu wypraw itp na BW

No to juz koniec moich rozmyślań :D czekam na wasze opinie i przemyślenia w szczególności zastanawia mnie opinia Administracji :D
Specjalista od utrudniania życia :P
Zadaję nie wygodne pytania kiedy BR zacznie się rozwijać :D

Mod bez możliwości moderacji. Myszy mogą harcować bo nie ma kota :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Marianski

Początkujący

Data rejestracji: 13.10.2007

2

Sunday, 21.10.2007, 10:18

Moim zdaniem pomysł dobry, aczkolwiek i tak znajdą się ludzie, którzy ten pomysł odrzucą znowu argumentując się tym, że bogatsi mają lepiej. Myślę, że administracja powinna się poważnie zastanowić nad twoimi pomysłami.

Ladyd

Początkujący

Data rejestracji: 05.10.2007

Zawód: ściemniam

3

Sunday, 21.10.2007, 12:29

Wreszcie głos rozsądku a nie biadolenie , że się jest uczniem i bla bla bla
Proponowane usługi w zamian za premium sa moim zdaniem bardziej przydatne zresztą większość osób grających tutaj gra na BW a tam są opcje podobne za to jakoś nie ma uzupełniania krwi za premium i nikomu to nie przeszkadza - każdy nawet jak zaczynał grę nie miał możliwości jej kupienia.
Osobiście jestem za zmianą możliwości premium, bo zniknąć nie może chyba ze od razu chcemy zamknięcia gry - jej utrzymanie kosztuje, a jak ktoś nie wierzy niech sam spróbuje stworzyć i utrzymać zwłaszcza ci najbardziej protestujący.

p.s. to że ktoś się uczy a inny pracuje - hmm jeśli uczniowie myślą że wszyscy pracujący mają więcej czasu to sie mylą, ja osobiście wolałabym za premium wykupić skrócenie czasu i tyle
Ej synku ... przyuważ z kim fruwasz...:D

Xantor

Początkujący

Data rejestracji: 08.10.2007

4

Sunday, 21.10.2007, 15:57

Najlepiej usunąć premium i niech admini chodzą po śmietnikach, szukając złomu, który można by opchnąć, by mieć za o utrzymać serwer;)

Ale teraz tak na poważnie- Logiczne jest, było i będzie to, że jak kogoś na coś stać, to sobie to kupi, np. chcę nowego merca, mam kasę- kupuję. Nie mam kasy- trudno. Swoją drogą na co komuś pieniądze, skoro nie może ich spożytkować? Jeżeli ma być sprawiedliwość społeczna, to idę do Wujka Billa, niech da mi te 3 miliony:) Ma być równo, no nie? :)

Kartel

Moderator

Data rejestracji: 16.07.2007

5

Sunday, 21.10.2007, 19:38

Tiaa tylko że wujek Bill se sianko zarobił a ty dostałeś od wujka/siostry/brata/rybki/psa/chomika i kozaczysz :] Jeżeli załatwisz tak że 15 latek będzie mógł pracować to jestem za

Xantor

Początkujący

6

Sunday, 21.10.2007, 20:08

Sposoby są, inna sprawa, że nielegalnie.

A to mój pomysł na rozwiązanie, które ucieszy posiadaczy premium, pomimo wyeliminowania tych dwóch usług- kiedy przerwiemy pracę, dostajemy kasę za każdą przepracowaną godzinę, jednakże bez premii. Każdy by się ucieszył:) Wiem, że admini się już na ten temat wypowiadali, ale skoro premium służy, żeby ułatwić życie ludziom, więc dlaczego coś takiego nie miałoby się pojawić? Wprawdzie jest opcja, żeby nastawić sobie budzik na odpowiednią godzinę, ale trochę to uciążliwe. A tak to osoby z premium miałyby spokojniejszy sen, i świadomość, że w miarę dobrze wydały swoją kasę:)

Sobek

Początkujący

Data rejestracji: 18.10.2007

7

Sunday, 21.10.2007, 21:58

Rozsadny jest tez pkt 2 dotyczacy podjazdu dla motocykli. Raz wykupiony jest aktywny caly czas a nie tylko na czas posiadania premium. Nie dosc, ze czlowiek wydal na to kilka(nascie- dziesiat- zalezy od ilosci) zlotych to jeszcze musi placic haracz co miesiac za uzywanie? To rownie dobrze Bill G. moze sobie od nastepnej wersji Windowsa moze sobie pozwolic na nowe zasady: kupujesz winde za 200 usd, a potem co miesiac abonamencik - 20 usd. Uczciwe?
Wg mnie raz kupiony podjazd powinien byc aktywny caly czas!

Kartel

Moderator

8

Sunday, 21.10.2007, 22:17

Też jestem za bo to jest co najmniej dziwne :) byłoby lepiej gdyby nie trzeba było płacić tego "haraczu"

Sobek

Początkujący

9

Monday, 22.10.2007, 10:57

Widze, ze po mojej stronie stanal i Moderator. Moze wiecej osob sie zglosi? Panowie/Panie WPISUJCIE SWOJE OPINIE

Ladyd

Początkujący

Data rejestracji: 05.10.2007

Zawód: ściemniam

10

Monday, 22.10.2007, 17:12

Tiaa tylko że wujek Bill se sianko zarobił a ty dostałeś od wujka/siostry/brata/rybki/psa/chomika i kozaczysz :] Jeżeli załatwisz tak że 15 latek będzie mógł pracować to jestem za
Zaraza zaraz to co, to jak pracuję to mam po łbie dostać za to że jestem dorosła i zarabiam? Przytoczę to co już raz pisałam: jak 15- latek nie może kupić sobie samochodu ( przeciętny nie mówimy o dzieciach Kulczyka ) to zakazać wszystkim? Sorry Winnetou ale każdy z nas był kiedyś dzieckiem, nastolatkiem i też przechodził przez okres ograniczeń - co prawda innych bo wtedy nie było takich gier ale jednak. Czas płynie każdy staje sie dorosły, większość idzie do pracy , zarabia na siebie i ma prawo zrobić z pieniędzmi co chce
A nastolatki, które grają mogą z tzw kieszonkowego czy innej formy żywej gotówki odłożyć przecież prawda? Nie dostają? Są różne formy zdobywania niekoniecznie od razu normalna praca zarobkowa ( i nie namawiam do przestępczości tak ostatnio modnej wśród pewnych młodzieńczych kręgów ), kiedyś jakoś młodzież miała więcej pomysłów i nie "doiła " tak rodziców, chciałam się uczyć jazdy konnej, to kosztowało, rodziców nie było stać to starałam się sobie sama poradzić i tyle. I możecie być pewni że jedna lekcja kosztowała więcej niż tutaj premium za miesiąc płacone nawet na poczcie ( czyli z opłatą pocztową ). Co oznacza że można tylko trzeba chcieć, to tak jak stać przed kałużą prawie suchą a nie zauważać za plecami oceanu.
Nikomu nie bronię dostępu do gry i chciałabym aby nikt nie bronił mi prawa do wykupienia premium z tym że rzeczywiście zmienionego
A co do podjazdu to racja - bez sensu taka forma płacenia
Ej synku ... przyuważ z kim fruwasz...:D

Sege

Początkujący

Data rejestracji: 09.10.2007

11

Monday, 22.10.2007, 18:17

z podjazdem to się zgadzam w 100%. A kupowanie za premium powinno zostać tak jak jest i nic nie zmieniać...

A co do zarobkowania ja pracuje legalnie od 13 roku życia i dla chcącego nie ma nic trudnego...

Pozdro
Wojtas

P.S. Dablica ale dzisiaj masz wene tworczą osz ja pierdzie :) :D :D
Nick - CzwartaRP

Artanis

Moderator

12

Monday, 22.10.2007, 21:05

Ladyd ja nie krytykuje istoty premium ale samego faktu ze jak ktos wyda wiecej będzie lepszy i nie ważne czy jest ktoś kto chodzi do gimnazjum i niema kasy czy 30-latek co pracuje na rodzinę dzieci itp

Jeśli w samym systemie gry niema jako takiej sprawiedliwości to można od tego zrobić punkt wyjścia do łapania regulaminu.

Art 2 Konstytucji RP "Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."

I o ta sprawiedliwość społeczna mi chodzi :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Zeruel

Początkujący

Data rejestracji: 10.10.2007

13

Monday, 22.10.2007, 21:22

Artanis, odnoszenie się do sprawiedliwości nie jest dobrym argumentem.

Artanis

Moderator

14

Monday, 22.10.2007, 21:26

No argument o dużej możliwości interpretacji, ale chodziło mi głównie o powrót do głównego wątku a nie dyskusji o pracy.

Zauważyłem/SM

Kruczoczarny

Początkujący

Data rejestracji: 26.07.2007

15

Monday, 22.10.2007, 21:26

Cytat

* Koszt utrzymania pracowników niższy o 25% => koszt 12 dni premium czas 28 dni.
przyda się na początek gdzie o dobre prace raczej trudno a i premie nie duże później może być różnie.

tylko to mi sie nie podoba w propozycji Artanisa ;)
w ogole jakakolwiek ingerencja w ilość surowców za prawdzią kasę zaburza tzw. balans, gdy bogatsi mogą wiecej.
ograniczenie czasu sprawi tylko, ze bogatsi będą mogl mniej czasu poświecic na gre - za komfrot sie płaci, taki jest świat :)
Graj Muzyko!

Artanis

Moderator

16

Monday, 22.10.2007, 21:32

Wiesz ale zmienia sie to że niema tak ze klikniesz n-razy i nagle pojawia sie kasa a te propozycje są na jakiś okres klikniesz raz i korzystasz i zasoby portfel aż tak dużo nie pomaga, dobrze to ująłeś ze to pewien komfort. :)

Zauważyłem/SM

bng123

Początkujący

Zawód: Uczeń

17

Tuesday, 23.10.2007, 21:19

No wreszcie jakaś propozycja z sensem:). Praktycznie ze wszystkimi propozycjami autora tematu się zgadzam. Już chyba wszystko co było do powiedzenia zostało powiedziane. Jak to powiedział ktoś wyżej - za komfort się płaci. Za usługi się płaci.

A dla tych, którzy jęczą, że nie mają kasy mała podpowiedź... Kilogram aluminium na skupie kosztuje ok 4 zł. 3 kg i macie premium na miesiąc. 3 kg to ok. 150 puszek. Butelka po piwie na skupie - 35gr. 35 butelek i macie premium na miesiąc. Kto nie kombinuje, ten nie żyje;). Wystarczy sie przejść po jakimś lesie, albo parku. Przyjemne z pożytecznym. A przy okazji wyniesiecie swoje tyłki z domu i powietrza złapiecie:P. A jak wam wstyd zbierać puszki, to grajcie bez premium. Sposobów jest milion i trochę. I to bez uciekania się, do kradzieży telefonów pod blokiem...

Xantor

Początkujący

18

Tuesday, 23.10.2007, 21:46

można jeszcze np. umówić się z sąsiadką, że popilnujecie dzieci za drobna opłatą, wymyjecie szyby, wyprowadzicie psa na spacer... Co nie zmienia faktu, ze obecny system wypadałoby trochę zmienić:)

Kartel

Moderator

19

Tuesday, 23.10.2007, 21:58

Xantor! odpowiedzi mają być związane z tematem, a nie o tym jak zarobić na premium :evil:

Sobek

Początkujący

20

Tuesday, 23.10.2007, 22:07

My tu gadu gadu, ale moze ktos z adminow znajacy realia odpowie czy sa jakiekolwiek szanse na to, ze zostanie chociaz jeden z tych pomyslow kiedys wprowadzony w zycie, a jesli tak to ktory bylby najbardziej prawdopodobny i kiedy?

Oceń wątek