Nie jesteś zalogowany.

Klim

Początkujący

• "Klim" started this thread

Data rejestracji: 29.11.2008

• Wyślij prywatną wiadomość

1

Friday, 27.02.2009, 23:16

Świece zapłonowe- słabsze mają większy bonus

Piszę w bardzo nietypowej sprawie bonusów dodawanych do części, a dokładniej do świec zapłonowych.
Mam coś takiego:
Dla świec Mark v1.05 (Poziom 99) - Efekt: Przyspieszenie 744, Waga -1.46
Dla świecMark v1.04 (Poziom 84)- Efekt: Przyspieszenie 741, Waga -1.16 (mam około +8 na poziom więc na 99 powinien być efekt 860 przyśpieszenia)
Dla świec Mark v1.03 (Poziom 76)- Efekt: Przyspieszenie 710, Waga -1 (mam +9 na poziom więc na 99 powinien być efekt 950 przyśpieszenia)
Dla świec Mark v1.02 (Poziom 61)- Efekt: Przyspieszenie 555, Waga -0.7 (mam +9 na poziom więc na 99 powinien być efekt 1100 przyśpieszenia)
Dla świec Mark v1.01 (Poziom 51)- Efekt: Przyspieszenie 384, Waga -0.5 (mam +8 na poziom więc na 99 powinien być efekt 770 przyśpieszenia)
Oczywiście to są zgrubne szacunki bo realnie na 99 poziomie oczywiście wartości będą znacznie większe (różnice też). Ale czy to nie jest jednak błąd przy przyznawaniu bonusów do poszczególnych części- uczciwie napiszę, że teoretycznie spodziewałbym się, że to świece Mark v1.05 będą najlepsze, a są najgorsze.
Przypuszczam, że wszyscy wiedzą skąd to się bierze sumaryczny bonus od innych części motoru dla np. świec 1.02 wynosi 7% natomiast dla 1.05 wynosi 2,5% i nawet wyższe wartości początkowe dla 1.05 tego nie rekompensują.
Podobnie jest z innymi częściami, gdzie teoretycznie bardziej rozwinięte technologicznie części dają mniej niż części wcześniejsze (oczywiście na tym samym poziomie).
Nie piszę tego w dziale Bugi bo może był taki zamysł autorów, ale coś mi się zdaje, że np. hamulce elektromagnetyczne zawsze będą gorsze od gazowych lub tarczowych- właśnie poprzez bonus od innych części, mimo że technologicznie to inny świat (nie mówiąc o tym, że wychodzi mi, że przez około 1 rok gry będę podnosił elektrykę na 43 poziom- mając wykupione premium, laureata nagrody nobla na maxa rozwiniętego i inżyniera specjalistę- to jednak osobna dyskusja), ale różnica bonusu- tarczowe 10% a elektromagnetyczne 4,5% przesądza sprawę.

Pozdr.
Klim

SushiMaker

Administrator

Data rejestracji: 13.07.2007

• Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 02.03.2009, 10:13

Tak, jesteśmy tego świadomi i będzie to zmieniane przy okazji balansowania czasów badań.

Inna sprawa, że nie zakładaliśmy że ktoś osiągnie tak maksymalne wartości cech :)

Oceń wątek