Nie jesteś zalogowany.

Szycag

Początkujący

• "Szycag" started this thread

Data rejestracji: 18.02.2009

• Wyślij prywatną wiadomość

1

Wednesday, 18.02.2009, 12:36

Sposób na małą ilość aktywnych graczy

Wpadłem na ciekawy pomysł, który mógłby rozwiązać pewien problem, mianowicie ilość aktywnych graczy na serwerze. Gdy miałem mniej pkt, gra była jeszcze jako tako normalna, ponieważ w moim przedziale było około 30-40 graczy aktywnych, więc nie było problemu z wyzwaniem nikogo. Jednak im dalej w las, tym niestety mniej drzew. Teraz mam około 8 graczy aktywnych(pewnie będzie jeszcze gorzej:)), co sprawia, że dużo paliwa się marnuje, a gra jest monotonna- ciągle ataki na tych samych ludzi. I stąd mój pomysł, który dałby możliwość ataków większej ilości graczy.

Otóż po około 2 tygodniach nieaktywności gracza (przypuszczam, że mniej więcej tyle może być maks. potrzebne, żeby komuś odeszli wszyscy pracownicy poza wspólnikiem, jeśli ktoś ma zapasy pieniędzy(nie wiem, może tydzień lepszy? Może miesiąc? Trudno mi powiedzieć)) menadżer mógłby co 12 godzin szukać pracy i losowo wybierać jedną ze znalezionych. Pozwoliłoby to zabić ciągłą monotonię, ponieważ wyzywało by się kogoś poza grupką kilku graczy. Oczywiście godzina pierwszego szukania pracy dla każdego gracza powinna być mniej więcej losowa, żeby nie było takiej sytuacji, że przykładowo o 24 wszyscy nieaktywni szukają pracy a potem tylko ktoś robi sobie rajd po kolejnych nickach:)

Mam nadzieję, że mój pomysł nie spotka się z niszczącą krytyką, może nawet komuś się spodoba;)

DarkWolf

Intermediate

Data rejestracji: 08.10.2007

Zawód: Student

2

Wednesday, 18.02.2009, 17:10

W sumie mogło by być coś takiego ale teraz z jakiej racji darmowe farmy? Zwłaszcza że przeciwnik nie będzie już mieć kierowców i mechaników. No chyba że wtedy powiedzmy 1/4 zakładu by się dostawało.

Pomysł ciekawy aczkolwiek wymaga dopracowania.
nick w grze: Errandil

Artanis

Moderator

Data rejestracji: 13.08.2007

3

Wednesday, 18.02.2009, 18:30

Nie chce tu zabijać kreatywności ale...

Ogólnie, szukamy pomysłów na uatrakcyjnienie gry bez mieszania w jej kodzie.

Czyli ja to raczej nie bardzo widzę.
Specjalista od utrudniania życia :P
Zadaję nie wygodne pytania kiedy BR zacznie się rozwijać :D

Mod bez możliwości moderacji. Myszy mogą harcować bo nie ma kota :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

DarkWolf

Intermediate

4

Wednesday, 18.02.2009, 21:56

w sumie Artanis, jak będzie za dużo pomysłów to może zrobią nową grę :P

Szycag

Początkujący

• "Szycag" started this thread

Data rejestracji: 18.02.2009

5

Thursday, 19.02.2009, 10:08

W sumie mogło by być coś takiego ale teraz z jakiej racji darmowe farmy? Zwłaszcza że przeciwnik nie będzie już mieć kierowców i mechaników. No chyba że wtedy powiedzmy 1/4 zakładu by się dostawało.

Pomysł ciekawy aczkolwiek wymaga dopracowania.

Bardzo dobry pomysł. Doskonale by wyważył to, że szanse na wygraną były by baardzo duże:) No, chyba że ktoś miał by arcyrewelacyjne badania. Chociaż nie wiem, czy 1/3 nie była by lepszą wartością.

Co do postu Artanisa, to co prawda na tym się nie znam, ale wydaje mi się, że nie było by to wielkim mieszaniem w kodzie:) Ale w tej sprawie może powiedzieć coś tylko SushiMaker:)

Mirmil

Początkujący

Data rejestracji: 14.01.2009

6

Thursday, 19.02.2009, 16:12

Pomysł ciekawy i warty rozważenia.

Mam nadzieję, że jedynymi możliwymi zmianami celem uatrakcyjnienia gry bez modyfikowania kodu nie okażą się zmiany grafik na animowane :p

SushiMaker

Administrator

Data rejestracji: 13.07.2007

7

Friday, 20.02.2009, 09:48

jest to jakiś pomysł ale na pewno nie może to polegać na automatycznym pracowaniu.

DarkWolf

Intermediate

8

Friday, 20.02.2009, 11:48

Hmm Sushi, skoro my gracze przedstawiamy propozycje które nie mogą wejść w życie, to może Wy przedstawicie swoje a my stwierdzimy czy będą adekwatne do potrzeb

SushiMaker

Administrator

Data rejestracji: 13.07.2007

9

Friday, 20.02.2009, 12:53

rotfl, nasze staramy się wdrażać na bieżąco :D

DarkWolf

Intermediate

10

Friday, 20.02.2009, 22:17

lol ^^ przynajmniej Sushi żartem na forum serwuje :)

Arnatos

Trainee

Data rejestracji: 15.07.2007

11

Sunday, 22.02.2009, 20:24

A może by wprowadzić założenie że exp dla kierowcy i mechanika równa się wygrana kwota lub 1/4 postawionych kwot zależnie która wartość jest większa to nie powinno być więcej niż 1 czy 2 linijki kodu dodatkowe . Dzięki temu nawet wyścigi z nieaktywnymi graczami przynosiły by jakiś zysk i niebyły kompletnym marnowaniem paliwa.

grypserek

Początkujący

Data rejestracji: 30.12.2008

12

Monday, 23.02.2009, 10:03

Tak bodajże jest w PL, galony postawione są wliczane do wygranej.

CKYY

Początkujący

Data rejestracji: 10.12.2008

13

Monday, 23.02.2009, 11:34

Tak bodajże jest w PL, galony postawione są wliczane do wygranej.
Oczywiście jest tekst o wpisowym, a galony postawione wliczają się do wygranej [tak jest napisane w raporcie, pisze "Wpisowe wynosiło xxx G. (...) zdobywając nagrodę xyz G (3x wpisowe, ale doświadczenie dostaje się: wygrana-wpisowe)

grypserek

Początkujący

Data rejestracji: 30.12.2008

14

Monday, 23.02.2009, 16:15

Ok, przyjąłem :) Mam może jeszcze trochę pośrednie wątpliwości, jak to jest z rzucaniem wyzwania losowym przeciwnikom? Nie dostaje się przez to powiadomienia, przyrostu galonów po wygranym wyzwaniu jakoś nie widać (jeżeli ktoś mnie atakuje), doświadczenia pewnie też nie nabija, dodatkowo trzeba czekać godzinę, żeby taką osobę zaatakować. A przy takiej liczbie osób w górnej części tabeli jest to solidne ograniczenie.

PS. W tutorialu proponuję uzupełnić informację iż atakuje się jedną osobę nie więcej niż raz na godzinę ale i nie więcej niż dwa razy na dobę, bo tej ostatniej informacji brakuje, chyba że znowu nie doczytałem.