Nie jesteś zalogowany.

Arnatos

Trainee

• "Arnatos" started this thread

Data rejestracji: 15.07.2007

• Wyślij prywatną wiadomość

1

Tuesday, 20.01.2009, 04:43

Akcja reklamowa/Promocja

No nie było mnie tu z 2 lata chyba to się znaczy od beta testów. Ale jakoś przypadkiem znowu trafiłem na BR i w sumie dobrze bo mi się ta koncepcja gry podobała.
No i szkoda patrzeć na to jak kiepsko BR sobie radzi. Założyłem nową postać i po kilku godzinach jestem 1000 w rankingu :D No ale o tym to pewnie dobrze wiecie ilu macie aktywnych graczy. Więc do rzeczy.

Tak się zastanawiałem czy rozważaliście akcję promocyjną połączoną z kampanią reklamową. Na przykład ofertę w stylu:
W dniach 01.03.09-01.06.09 dni premium będą się liczyły podwójnie - to znaczy 1 dzień premium by schodził z licznika co 2 dni
I jednoczesne danie ogłoszeń na BW i CW że oto wielka promocja Premium w BR za połowę ceny i jeszcze darmowy slot na motor dla tych co już grają i tych co zaczną w okresie promocyjnym bla bla. Łącząc taką promocję z kilkoma banerami reklamowymi na własnych serwisach oraz zaprzyjaźnionych oraz info w serwisach o grach mmo , myślę że mielibyście szansę ściągnąć w krótkim okresie może nawet kilka tysięcy graczy. Którzy zaczynając w zbliżonym czasie mieli by szansę rozruszać odrobinę BR. Bo aktualnie Serwer zdechł a delikatne akcje reanimacyjne to raczej nic nie pomogą. Pacjentowi trzeba zaserwować 220 wolt prosto na gołą klatę i modlić się by serducho ruszyło albo pogodzić się z tym że pacjent wyciągnął nogi :D Dobrze by było nawet połączyć taką ofertę z otwarciem nowego serwera. Odrobinę ryzykowne ale daje siłę przebicia.
Promocja+nowy serwer+kampania reklamowa. Z doświadczenia wiem że jak się przyłożyć napisać do kilku serwisów o grach mmo wrzucić banerka tu banerka tam + jeszcze ewentualnie siłami użytkowników zorganizować kampanię reklamową na różnych forach (Patrz jak to robią chłopaki z www.reddragon.pl ) Zwabienie w okresie miesiąca kilku tysięcy ludzi do rejestracji i przynajmniej spróbowania to nie jest wcale wielki wyczyn. Generalnie to kwestia tylko dobrej organizacji i wcale niedużego nakładu pracy oraz korzystania z dobrych pomysłów podpatrzonych tu i tam. Zasoby macie bo macie grafików do zrobienia banerów reklamowych. Macie własne serwisy do opublikowania reklam i zaprzyjaźnione też.
Kwestia ustalenia daty z wyprzedzeniem przygotowania kilku banerków umieszczenia ich gdzie trzeba w jednym czasie 2-3 tyg przed promocją. Napisania o opublikowanie informacji do serwisów o grach mmo. No i ewentualnie do zorganizowania jeszcze akcji mobilizowania graczy (patrz reddragon).

W mojej opinii taka akcja to jedyne co miało by jeszcze szansę dać tej gierce kopniaka w postaci sporej ilości użykowników który to kopniak by ją przywrócił z martwych.
Bo nawet siedzenie nad nią i pracowanie dorabianie nowych patchy nie nadrobi tego że każdy skuszony nowy użytkownik rozbije się o barierę jaką jest 12k nieaktywnych kąt na BR
Co powoduje że gra którą ja pamiętam z beta testów mimo wielu ulepszeń jest o wiele nudniejsza niż była wtedy. Bo brakuje jej właśnie ducha nowych zafascynowanych graczy rywalizujących ze sobą.

SushiMaker

Administrator

Data rejestracji: 13.07.2007

• Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 20.01.2009, 08:13

Właśnie dlatego tego nie robimy.

Pierw chcemy poprawić miodność gry, a dopiero potem ruszać z kampanią.

Oceń wątek