Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Burning Riders Forum. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Legolas

Moderator

Data rejestracji: 04.08.2007

Zawód: Uczeń

• Wyślij prywatną wiadomość

21

Wednesday, 02.01.2008, 15:22

AD1. Jestem zdecydowanie za. Będzie to jakiś bonus z bycia w klubie.
AD2.
a) zbyt duża losowość i trochę za mała realność takich rzeczy. Może lepiej zamiast tego żeby można było np. "wyruszyć na szrot" i jest możliwość znalezienia np "tłoki dobrej jakości" Efekt: 2% tańszy czas i koszt badania dowolnego silnika. I np 12 wypraw dziennie. Oczywiści można też nic nie znaleźć.
b) tylko te które opisałem wyżej. Dodanie w menu magazynu ze spisem przedmiotów i tam przycisk "użyj" aktywujący dane znalezisko. Jeśli pomysł przypadnie do gustu mogę go oczywiści dużo bardziej rozwinąć i wypisać rożne części możliwe do znalezienia. Byłoby to czymś na wzór przedmiotów jednorazowych z Morii.
c) a może zamiast tego procentowe zużycie części. I wprowadzić opcję "konserwuj" która by przywracała 100% W wypadku gdyby było np 80% to statystyki części obniżały by się o jakiś %. Osiągnięcie 0% to obniżenie poziomu części o jeden poziom. konserwacja byłaby oczywiście tańsza od badania całego poziomu.
AD3.Tutaj zgadzam się w 90% :P . Statystyki na poziomie 2-5% byłyby trochę lepsze.

Pytanie czy będzie coś zmienione z czasami przejazdu? Chodzi mi o to że czasy tras mogą być ujemne a czasy przeszkód osiągnął minimalną wartość 10.

Dołożę jeszcze propozycję zmodyfikowania turniejów, które puki co są mało opłacalne. Pomysł opisujący to dokładniej jest tu: Dyskusja Turnieje i czasy przejazdu

Edit:
Dopiszę jeszcze trochę o komponentach: Propozycja Sushiego jest dobra jednak myślę że teraz zaburzyłaby trochę grę. Ponieważ gracze gorzej rozwinięcie musieliby więcej zainwestować niż Ci którzy mają już części na stosunkowo wysokich poziomach. Mój pomysł spowodowałby że można by było grać beż używania tych bonusów, a byłyby one lepsze dla graczy teoretycznie słabszych gdyż musieliby wydać mniej na badania.
Dodatkowo z tym tez wiązała by się kolejna taktyka. Mozna używać bonusów i zyskiwać mniej expa a można wydać więcej kasy i zyskać tego expa więcej
Edit2: Mam jeszcze kilka pomysłów które mogły by w mniejszym lub większym stopniu urozmaicić rozgrywkę. Jeśli administracja chce to mogę je tu napisać lub wysłać na PW. Jednak trzeba by je dopracować
Edit3 ;) : uważam że BR trzeba w większym stopniu nastawiać na współpracę w klubie. W końcu większość sportów wyścigowych to całe ekipy skupiające po kilku zawodników.
Administrator: www.burningriders.yoyo.pl. Znalazłeś/aś jakiś błąd proszę o PW.

Cytat wypowiedzi "Goompas"

chyba nie myślisz ze serwer stoi u Konrada w piwnicy, prąd mu wytwarza chomik biegający w kole a połączenie ze światem zapewnia sznurek od prania. Poza tym nad gra i grafika siedziały zniewolone krasnoludy w piwnicy Sushiego.

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "Legolas" (02.01.2008, 15:40)

raf997

Początkujący

Data rejestracji: 02.01.2008

22

Wednesday, 02.01.2008, 16:52

SUPER

SUPER POMYSŁY :thumbsup: ale można tak zrobić że 3,2,1 liga jest przez płonącą ligę a potem przez zadania nazwy 8o np.: liga cieniasów nr 10 liga słabiaków nr 9 Liga mało zawasowanych nr8 liga niezłych nr 7 liga średnio zawasowanych nr 6 liga zawansowanych nr 5 liga średniaków nr 4 liga ekstraklasa nr 3 liga mistrzów nr 2 liga legend nr 1 i jeszcze liga bogów nr 0 :thumbsup: 8)
I ZADANIA NP.: zbuduje x poziom budynku x , pokonaj szefa ulicy , pomóż policji , znajdz rabusia, wygraj z mistrzen rajdów

I KILKA RODZAJÓW RAJDÓW NP.: drift = promień skrętu 1/2 1/4 mili = przyspieszenie rajd = wszystko , mam mało pomysłów na to

tak jak BW wyprawy jeszcze np.: , tor wiejski , wyścig na torze gokartowym tor amatorski ,na przedmieściach , na torze , drift , 1/4 lub 1/2 mili , tor półprofesjonalny, na ulicach miasta , na trasie , tor na starym lotnisku , próba prędkości tor górski , tor na kanionie , tor nascar , tor profesjonalny

a od poziomu wyprawy zalezy np.: ilość statystyk , ilość paliwa , jakaś wplata np.: 10 $ a nagroda jeśli wygrasz 100$ a jesli przegrasz tracisz te 10$ a może i dodatkowe rzeczy zaraz o tym powiem.

RZECZY NP.:tuning nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc jak jakies pytania to pytać tu albo lepiej na BR nick raf997 może jeszcze napisze :D

Usunąłem floodowane emotikony. Jeśli chcesz wstawić emotkę to wstawiaj jedna a nie 5 //Legolas

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Legolas" (02.01.2008, 17:34)

Slomian

Początkujący

23

Wednesday, 02.01.2008, 17:42

Ja jestem za wprowadzeniem znajdowania części losowych do motocykli, i zużywaniem się części exploatowanych.
Co do silników podzielił bym ja na pojemności i według pojemności organizował ligi i turnieje z zaznaczeniem dozwolonego ulepszenia motocyklu (np. pojemność 600 dozwolone hamulce fabryczne, klockowe, bębnowe, opony slick, itd.) ewentualnie silniki podzielić na 2 suwowe rzędowe, 2 suwowe w układzie V, to samo z silnikami 4 suwowymi a turbo doładowanie i wielopunktowy wtrysk paliwa jako modyfikacje do silników (turbo doładowanie zwiększało by przyspieszenie i moc silnika i także jego zużywanie, a wielopunktowy wtrysk paliwa zmieniał by ilość paliwa potrzebną na przeprowadzenie wyścigu z zasadą więcej paliwa więcej mocy i odwrotnie). Postać gracza mogła by mieć profesje typu kierowca, mechanik, fixer (zajmujący sie zdobywaniem rzadkich części) które w klubie miały by już jakieś znaczenie i wpływ na jego rozwój co to z klub nie mający mechanika który złoży moto do kupy albo go naprawi zmniejszy koszt naprawy lub wymiany części. Rozwój technologi np. stopów metali dawał by dostęp do części wykonanych z lżejszych lub bardzie wytrzymałych i cięższych części co za tym idzie gracze podzielili by sie na oszczędnych ale wolniejszych i szybszych ciągle wymieniających części. Zwracając uwagę na to że niektórzy gracze mogą sie bardzie interesować np. crossami niż ścigaczami można by rozdzielić te dyscypliny a także wprowadzić zawody stuntu lub gdzie liczyły by sie inne cechy motocykli niż szybkość przyśpieszenie ale odpowiedni tuning maszyny umiejętności kierowcy i prestiż jaki uzyskuje dzięki tuningowi wizualnemu. Każdy gracz lub klub miałby park maszyn gdzie miałby dostęp do różnego typu maszyn, kluby miały by specjalizacje i inne gify maszyn można by powstawiać nie wiem jak to jest w tym wypadku z prawami autorskimi ale zamiast komarka bardzie mi by pasowała honda nsr, cbr albo aprila rs małe motocykle z duszą sportową.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Slomian" (02.01.2008, 17:49)

Kartel

Moderator

Data rejestracji: 16.07.2007

24

Wednesday, 02.01.2008, 18:19

Co do ostatniego postu to pomysły fajne jestem za :)

czytając to wpadłem na taki pomysł jak kupowanie motorów a nie patentowanie ich one by też miały jakieś zużycie ale je dałoby się naprawiać a nie trzeba by było kupować nowych i wpadłem na klanowe maszyny czyli motory klanowe które by kosztowały kilkaset tysięcy GG ale za to podstawowo by miały np 150 przyczepności i żeby nie było motoru idealnego to każdy bedzie w czymś dobry więc zwykly gracz bedzie potrzebować kilku maszyn a nie 1 czy 2 żeby w PL startować

Artanis

Moderator

Data rejestracji: 13.08.2007

Zawód: Student

25

Wednesday, 02.01.2008, 19:23

na razie wypowiem się odnośnie tych komponentow :D

nie głupie to ale zamiast ma to zależeć od farta to może po prostu zrobić sklep z częściami :P
można to potraktować jako budynek i wtedy im lepiej rozwinięty tym więcej części.
kolejne co można z tym zrobić to że zamiast obierać coś klubowi to indywidualnie i wtedy znacznie wzrośnie wartość klubu :D
Specjalista od utrudniania życia :P
Zadaję nie wygodne pytania kiedy BR zacznie się rozwijać :D

Mod bez możliwości moderacji. Myszy mogą harcować bo nie ma kota :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Xantor

Początkujący

Data rejestracji: 08.10.2007

26

Wednesday, 02.01.2008, 19:24

Super pomysły:) Ja byłbym również za wprowadzeniem jakiś bonusów do opon radaialnych i diagonalnych, np. dodanie bonusu do przyczepności:)

raf997

Początkujący

27

Wednesday, 02.01.2008, 20:46

MAM PYTANIE

a pomysł raf997 jest dobry bo mam dylemat czy sam swojego posta skasować bo źle wyszłow mam saksowac ??

Nie wiem

Początkujący

Data rejestracji: 19.12.2007

28

Wednesday, 02.01.2008, 20:57

spoko wszystkie pomysły tylko mam pytanie kiedy to wejdzie w życie

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Legolas" (02.01.2008, 21:19)

DarkWolf

Intermediate

• "DarkWolf" started this thread

29

Wednesday, 02.01.2008, 21:11

mógłbym prosić kogoś by edytował posta powyżej? dziękuję bo w oczy gryzie :) chodzi mi o życie, w końcu trzeba dbać o siebie :) a co do pytania z w.w. posta temat powstał by umieszczać tu propozycję, kilka padło a admini wszystko przemyśleli i ukazali swoją wizję, teraz ta wizja została poddana dyskusji, która dziś została wznowiona, powiedzmy że czas na przedyskutowanie wszystkiego, jak i przejrzenie tego przez innych użytkowników potrwa około tygodnia, a potem ruszy praca nad zmianami, bo po co zajmować się czymś skoro nie będzie to akceptowane, innymi słowy nie szybko, a powoli kroczek po kroczku :)
nick w grze: Errandil

Artanis

Moderator

30

Wednesday, 02.01.2008, 21:56

RE: MAM PYTANIE

a pomysł raf997 jest dobry bo mam dylemat czy sam swojego posta skasować bo źle wyszłow mam saksowac ??
słuchaj niema co kasować własnych postów każdy pomysł może w czymś pomóc wiec zachowaj spokój :D

EDIT:
odnośnie pkt 3. w poście SM
nie ma to sensu przy obecnym systemie liczenia czasów przeszkód jak i po ostatniej zmianie liczeni czasu trasy bo będziemy sie zbliżać do jakiejś granic której nie da sie przekroczyć jak teraz w przeszkodach jest to 10s i nawet jak stracę 10% statystyk co odbije sie na zwolnieniu mnie o 0,01s to tyle co nic. Myślę że trzeba zaproponować jakiś nowy system wiec jak ktoś może przypadkiem studiuje matematykę wiec niech wykombinuje jakiś układzik i będzie git :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Artanis" (02.01.2008, 22:07)

Legolas

Moderator

Data rejestracji: 04.08.2007

Zawód: Uczeń

31

Wednesday, 02.01.2008, 22:28

Co do liczenia przeszkód.
Tak jak Art napisał trzeba coś wykombinować. Nie trzeba być studentem matematyki żeby stweirzić że przy zaokrąglaniu do dwóch miejsc po przecinku nie da się zmniejszać czasów w nieskończoność żeby były cały czas większa od 0. Dlatego trzeba się tu zdecydować na bardziej drastyczne kroki ;) w nieskończoność można dodawać :D I to byłoby najlepszym rozwiązaniem. Jednak mimo wszystko podjąłem próbę znalezienia metody na czasy które by się zmniejszały. Efektem mojej pracy jest to: www.burningriders.yoyo.pl/gvgt5.php wartość z lewej strony to przyczepność z prawej to czas dla luźnej nawierzchni. Ewentualnie może być moc silnika i stromy podjazd ;) W razie czego kod źródłowy jest na licencji beerware :P
Administrator: www.burningriders.yoyo.pl. Znalazłeś/aś jakiś błąd proszę o PW.

Cytat wypowiedzi "Goompas"

chyba nie myślisz ze serwer stoi u Konrada w piwnicy, prąd mu wytwarza chomik biegający w kole a połączenie ze światem zapewnia sznurek od prania. Poza tym nad gra i grafika siedziały zniewolone krasnoludy w piwnicy Sushiego.

Slomian

Początkujący

32

Thursday, 03.01.2008, 00:13

moim zdaniem nazwy z gry powinny być podobne do tych co już istnieją wtedy można by wzbogacić grę o informacje oparte na faktach. A co propozycji rodzai silników morzna by dodać taki silnik jak ma motocykl produkowany w stanach Y2K 320koni prędkość maksymalna około 410 km/h byłby to koronny silnik dostępny dla najpotoczniejszych klubów taki ich czarny koń a tu link sami posłuchajcie jak brzmi :rolleyes: http://www.maxior.pl/film/65349/Y2K_Moto…na_od_smiglowca

SushiMaker

Administrator

Data rejestracji: 13.07.2007

33

Thursday, 03.01.2008, 11:34

Problem powstał przez bug w skrypcie. Maks skill lev powinien być 100 a z tego co wiem to dawno go przekroczyliście i stąd problem.

Na razie pracujemy nad metodą naprawienia tego.

Slomian

Początkujący

34

Thursday, 03.01.2008, 11:45

ale max skill level ograniczy rozwój i przez co wielu graczy po osiągniexiu maxymalnych statystyk zrezygnuje gdyby wprowadzić klasy pojemności 125, 250, 500, 700, 1000 to wyspecjalizowaniu sie w jednej klasie może zmienić na inna klasę nowe wyzwania osiągnięcia przeciwnicy w każdej klaśnie można by zrobić 3 ligi to dawało by 15 lig a to już jest trochę do grania

Artanis

Moderator

35

Thursday, 03.01.2008, 16:24

ale max skill level ograniczy rozwój i przez co wielu graczy po osiągniexiu maxymalnych statystyk zrezygnuje gdyby wprowadzić klasy pojemności 125, 250, 500, 700, 1000 to wyspecjalizowaniu sie w jednej klasie może zmienić na inna klasę nowe wyzwania osiągnięcia przeciwnicy w każdej klaśnie można by zrobić 3 ligi to dawało by 15 lig a to już jest trochę do grania
O to całkiem niezły pomysł żeby zamiast PL był jakieś możliwości wyboru klasy gdzie sie ścigamy i np uzależnić to od klasy motoru rodzaju silnika amorków opon i co tam jeszcze można wcisnąć :D

Zauważyłem/SM

raf997

Początkujący

36

Friday, 04.01.2008, 13:40

MOŻe

Może zrobić grupy np.: zrobić grupy każda grupa 20 graczy co jakiś czas wyścigi tak jak w piłce

dratini

Początkujący

Data rejestracji: 03.01.2008

37

Friday, 04.01.2008, 17:16

wyprawy

mozna by wprowadzic wyprawy na których wygrywalo by sie kase i czesci do motoru> :)

Moszeusz

Początkujący

Data rejestracji: 04.01.2008

38

Friday, 04.01.2008, 18:07

Według mnie nie powinno się wprowadzać losowości.Kiedy skończy się 1 ligę to wtedy powinna być możliwość do pojechania do innego państwa, w którym będą inni przeciwnicy w płonącej lidze(trudniejsi),tory będą miały inną długość(wydłużenie czasów przejazdu), powinny się tam także pojawić nowe części i motory. Możliwość rozbudowy budynków mogła by być, ale nie że zwiększają doświadczenie pracownikom, ale że dają kasę, zmniejszają koszt pracowników oraz zwiększają efektywność ich pracy(przez to że lepiej im się pracuje w nowym biurze, warsztacie), zwiększają ilość paliwa w baku lub jego regeneracje, bez możliwości przejęcia ich przez innego gracz.Pomiędzy państwami można by się było przemieszczać, ale w każdym państwie byłyby inne budynki, oraz gracze do ataku.Koszt przejazdu między państwami zależałby od odległości między nimi(realnej).

DarkWolf

Intermediate

• "DarkWolf" started this thread

39

Friday, 04.01.2008, 19:49

Według mnie nie powinno się wprowadzać losowości.Kiedy skończy się 1 ligę to wtedy powinna być możliwość do pojechania do innego państwa, w którym będą inni przeciwnicy w płonącej lidze(trudniejsi),tory będą miały inną długość(wydłużenie czasów przejazdu), powinny się tam także pojawić nowe części i motory. Możliwość rozbudowy budynków mogła by być, ale nie że zwiększają doświadczenie pracownikom, ale że dają kasę, zmniejszają koszt pracowników oraz zwiększają efektywność ich pracy(przez to że lepiej im się pracuje w nowym biurze, warsztacie), zwiększają ilość paliwa w baku lub jego regeneracje, bez możliwości przejęcia ich przez innego gracz.Pomiędzy państwami można by się było przemieszczać, ale w każdym państwie byłyby inne budynki, oraz gracze do ataku.Koszt przejazdu między państwami zależałby od odległości między nimi(realnej).

4. Berlin - Niemcy

Wpisowe: 27 500 G
Maksymalna waga: 200
Wymagany motocykl: Drapieżnik

podpowiem w pierwszej lidze jeździsz po świecie

mozna by wprowadzic wyprawy na których wygrywalo by sie kase i czesci do motoru> :)

2. Wprowadzenie wypraw:

a. na wyprawach znajdowałoby się:
- kasę
- paliwo
- komponenty

b. Komponenty - byłyby używane do produkcji części do naszych motocykli

chociaz proponowalbym by paliwa sie nie znajdowalo a za paliwo jezdzilo na wyprawy :)

Może zrobić grupy np.: zrobić grupy każda grupa 20 graczy co jakiś czas wyścigi tak jak w piłce

Hmm nawet ciekawy pomysł, teraz kilka uwag do grup by się nie dołanczało, system po prostu by losował osoby do grup, ilosc osob do tych grup była by zamykana pewnie w top 200, czyli system tworzy powiedzmy 10 grup po 20 osob.

Każda grupa rozgrywa swój turniej (nie pobiera się wpisowego), który jest rozgrywany przez noc, wtedy nie odczuwałoby się obciążenia w przeliczaniu etapów turnieju, bądź walki każdy z każdym. Co do nagród możliwość uzyskania rzadkiego komponentu (bądź lepszej wersji jakiejś części) i symboliczna nagroda pieniężna powiedzmy za 1 miejsce 2k; 2 - 1,9k; 3 -1,8k itd
nick w grze: Errandil

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DarkWolf" (04.01.2008, 20:34)

Artanis

Moderator

40

Friday, 04.01.2008, 23:43

Niedawno wracałem do domu i w autobusie i kilka pomysłu mi sie nasunęło i oto co wymyśliłem :D

1Często wspominano o budynkach wiec oto co myślę:
Niech będą takie budynki które nie ingerują w motory tylko np w pracowników itp. np:

Ośrodek szkoleniowy:
statystyki kierowców i mechaników poprawione o 0.5% (i co poziom coś tam więcej)
Centrum badawcze:
Czas badań skrócony o 1% (i co poziom coś tam więcej)
Centrum finansowe:
generuje 50G/h i poprawia statystyki managera o 0.5% (i co poziom coś tam więcej)

2Teraz pomysł na coś w stylu obl z BW:
Atakujący wybiera trasę na której sie chce ścigać a obrońca w opcjach wybierał by trasę na której chciał by się ścigać i obie te trasy stanowiły by pole rozgrywki.
Obl wyglądał by tak jak turniej sztafetowy wszyscy jadą trasę wybraną przez obońce i atakującego wygrywaj szybsi i wtedy przejmują kwadrat albo zasoby zależnie jaki typ obl.

3I odnośnie komponentów motoru zamist trafiać je na wyprawach (wyprwy mogą byc opisze to w pkt4) poprostu by się kupował w sklepie. Proponuje 3 poziomy, (oczywiście różne warianty cenowe), jak w BW.(powiedzmy ze 3 lvl znajdujemy tylko na wyprawach)
Opisze to na przykładzie:

4-suwowe (Poziom 6)

Efekt: Moc silnika 22, Przyspieszenie 22, Waga 16.5

Według pomysłu SM 4-suwa składało by sie z tego:
30 szt drutu miedzianego
10 szt śrub stalowych
4 tłoki
2 szt korpusu silnika
1 układ elektroniczny

Mamy takie coś jak wyżej i jeśli zrobimy to ze zwykłych komponentów to będzie miało staty jak wyżej.Powiedzmy ze taki silnik zrobimy wszystko normalne tylko układ elek. dobry to tak d.u.e. da 0.05% do przyspieszenia a doskonałe(unikatowe) da 0.1%, jeśli przejdzie pomysl tego ze elementy się zurzywają to niech lepsze części daj wieksza wytrzymałosć o ileś %. Była oferta że mogą być prefix/sufixy i ja proponuje tylko do tych unikatowych je dodać i oto coś takiego:
unikatowa chromowana śruba 0.1% do mocy silnika +1 efektywności wytrzymałość silnika +2

4na wyprawach trafiali byśmy jakąś kasę lub paliwo i części 3 poziomy trudności liczone w jakiś tam sposób ale ja uważam że z możliwości osiągnięcia 100% na zaliczenie.Znajdowane części równie dobrze można by kupić w sklepie nie licząc unikatów :D

Co do tego zużywania sie silnik itp jutro zrobie recznie rysunek (i foto wstawię na forum) przedstawiając widok w garażu z wartością zużycia.

Post pisałem już wieczorem i trochę mi się oczy przymykają wiec może być coś z błędem, to tylko szkic wymyślony w autobusie wiec jak będzie trzeba rozwinę.

Wielka prośba do SM lub Konrada dajcie znać czy któryś z naszych pomysłów was zainteresował i nad czym warto pomyśleć głębiej a co raczej niema sensu żebyśmy jako gracze i pośredni twórcy wiedzieli na czym sie skupić.

Pozdrawiam Artanis :)

Zauważyłem/SM

Oceń wątek