Nie jesteś zalogowany.

Propozycja Budynki w BR

Witamy na Burning Riders Forum. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Xantor

Początkujący

• "Xantor" started this thread

Data rejestracji: 08.10.2007

• Wyślij prywatną wiadomość

1

Friday, 16.11.2007, 21:32

Budynki w BR

Szukałem, ale nie mogłem nic takiego znaleźć. A wiec moja propozycja brzmi: Dodanie budynków do gry.
Wyjaśnienia/propozycje budynków/nadzieje

1. Wyjaśnienia:
- budynki dodałyby nowy wymiar do gry, a mianowicie coś na wzór oblężeń. Jak by to działało? Moja propozycja wyglądałaby tak:

A. Gracz 1 zakłada obleg na Gracza 2 kosztem 100l paliwa
B. Czas trwania 1 fazy wynosi 18h, w tym czasie zwoływani są napastnicy i obrońcy
C. w przypadku, gdy jedna strona ma mniej zawodników niż druga, startują poprzedni zawodnicy w kolejności przejazdu, tzn. jeżeli jakiś gracz startował pierwszy, a potem zabrakło przeciwnika, aby ścigać się z drużyna przeciwna, to on wystartuje zamiast tego, który by się ścigał, potem zawodnik 2, 3, 4 itd.
D. Wyścigi rozgrywane są jako sztafeta, a dobór tras i kolejność startu jest losowa.
E. W przypadku, kiedy przegrają napastnicy, płacą oni nagrodę zwycięzcom w wysokości 50% sumy ich funduszy netto(odjąć 70% kosztu utrzymania pracowników).
F. Doświadczenie jest przyznawane pracownikom i właścicielowi na normalnych zasadach(tak, jak podczas wyścigów)
G. Sabotaż jest zablokowany.
H. Obleg na osobę, która jest w wyższej lidze od nas jest niemożliwy.

2. Nadzieje:

Urozmaiciłoby grę i spowodowałoby, ze akademie stałyby się opłacalne, podobnie jak sama przynależność do klubu.

3. Propozycje budynków- Wiadomo, ze budynki powinny mieć konkretne wymagania. W tym przypadku, byłyby to specjalizacje naszego szefa, przy czym, jeżeli np. ktoś jest finansistą, mialby +2 do poziomu Finansisty jeżeli chodzi o budowanie budynku. A więc propozycje(koszty i czas budowy pominąłem, gdyż mają one drugorzędne znaczenie):

A. 3 liga:
Biuro zarządu: W tym pomieszczeniu wydawane są najważniejsze polecenia, szczególnie te dotyczące rozbudowy Twojego biura.
Efekt: Czas budowy budynków -5%(+2% na poziom)
Wymagania: Dyrektor- poziom 1(+1 na poziom)

Sala konferencyjna: Tutaj przedstawiane są nowe plany dotyczące rozwoju Twojej drużyny wyścigowej. Konferencje pozwalają lepiej dokształcać się Twoim pracownikom.
Efekt: Podstawowy atrybut Twoich pracowników zostaje zwiększony o 1(+1 na każde 2 poziomy).
Wymagania: Ekspert kadrowy- poziom 3(+ 1.5 na lvl, zaokrąglając w dół)

Centrala telefoniczna: Umożliwia ona lepsze przekazywanie danych z Twoimi szpiegami.
Efekt: Szansa szpiegowania + 3%(+1% na poziom)
Wymagania: Złota rączka- poziom 1

Dział reklamy: Tutaj Twoi menedżerowie znajdują nowych sponsorów.
Efekt: +20 galonów na godzinę(+7 na poziom)
Wymagania: Finansista- poziom 5, dyrektor- poziom 1

Sala trofeum: Prezentowane tutaj trofea zwiększają Twoją sławę, a co za tym idzie- efektowność
Efekt: Średnia Efektowność +3%(+1% na poziom)
Wymagania: Old timer "stary Wyga"- poziom 5(+ 1,5% na poziom, zaokrąglając w dół), stopy metali- poziom 3

Zakład fotograficzny: W tym miejscu Twoi szpiedzy dokonują analizy planów najnowszych technologii.
Efekt: Szansa na udane Szpiegostwo Przemysłowe +2%(+1% na poziom)
Wymagania: Sherlock Holmes- poziom 2(+1 na poziom), elektryka- poziom 3, fizyka- poziom 1

Biuro informatyczne: Tutaj Twoi mechanicy wdrażają w życie najnowsze technologie, wykorzystując do tego celu najnowsze zdobycze technologii informacyjnej.
Efekt: Mechanik otrzymuje +4%(+1% na poziom) większe doświadczenie
Wymagania: Laureat nagrody Nobla- poziom 5(+1 na poziom), technologie komputerowe poziom 3(+1 na poziom)

2 liga:
Sala Dyskotekowa: Każdy ma prawo się zrelaksować, a ludzie chętnie przebywają w miejscach, gdzie mogą spotkać sławnych ludzi.
Efekt: +50 galonów na godzinę(+10 na poziom), średnia efektowność +5%(+2% na poziom)
Wymagania: Dyrektor- poziom 5(+1 na poziom), Ekspert kadrowy- poziom 7, Finansista- poziom 13, elektryka- poziom 10, fizyka- poziom 5, polimery- poziom 3, stopy metali- poziom 3, włókna węglowe- poziom 1, technologie komputerowe- poziom 1.

Sala rekracyjna: nawet najlepsi odczuwają zmęczenie. Tutaj kierowca może dojść do siebie znacznie szybciej, niż trwałoby to normalnie.
Efekt: O 10%(+2% na poziom) zmniejsza odstęp czasu odpoczynku kierowcy.
Wymagania: Ekspert Kadrowy- poziom 8(+2 na poziom), Old Timer "Stary Wyga"- poziom 3

Linia montażowa- Linia montażowa skraca czas wynajdywania nowych projektów.
Efekt: Czas wynajdywania nowych wynalazków krótszy o 10%(+ 2% na poziom).
Wymagania: Złota rączka- poziom 20(+3 na poziom), Laureat nagrody Nobla- poziom 10(+1 na poziom), Stopy metali- poziom 15, Technologie komputerowe- poziom 7, przewody w stalowym splocie- poziom 5, Power Commander- poziom 3

Systemy bezpieczeństwa: ochronią one Twój motor przed wrogimi sabotażystami.
Efekt: Ochrona obiektów + 10%(+2% na poziom)
Wymagania: Sherlock Holmes- poziom 3(+1 na poziom)

1 Liga:

Stacja Technologiczna- Pod tą futurystyczną nazwą kryje się miejsce, dzięki któremu koszt i czas badań nad nowymi wynalazkami gwałtownie spada.
Efekt: Czas badań jest krótszy o 20%(+4% na poziom), koszt badań jest mniejszy o 10%(+2% na poziom).
Wymagania: Złota Rączka- poziom 25(+2 na poziom), Laureat nagrody Nobla- poziom 30(+4 na poziom), Power Commander- poziom 10, przewody w stalowym splocie- poziom 15, silniki przyszłości- poziom 10.

Kwatera główna Kadry: Tutaj znajdują się miejsca pracy dla nowych pracowników.
Efekt: Maksymalna liczba pracowników +1(+1 na poziom[max. limit pracowników to 10 dla kont zwykłych i 12 dla premium])
Wymagania: Finansista- poziom 20, Ekspert Kadrowy- poziom 15, dyrektor- poziom 10(+2 na poziom)

Dział Sponsoringu: Tutaj menedżerzy podpisują umowy ze sponsorami, których szukają dla Ciebie detektywi.
Efekt: Średnia efektowność + 10%(+2% na poziom), koszt utrzymania pracowników niższy o 5%(+1% na poziom), + 120 galonów na godzinę(+25 na poziom)
Wymagania: Finansista- poziom 25, Sherlock Holmes- poziom 20(+1 na poziom), Old Timer"Stary Wyga"- poziom 5

Na razie tylko tyle:) Musicie mi wybaczyć- zmęczony jestem. Mam nadzieję, ze po przedstawieniu trzech budynków, spodoba Wam sie moja propozycja:)

Edit1: ukończyłem spis budynków:)
Edit2: Zmieniłem dwa ostatnie budynki z 1 ligi, gdyż robiły niemalże to samo:)
Edit3&4: Zmieniłem niektóre budynki.

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "Xantor" (26.11.2007, 19:23)

258

Początkujący

Data rejestracji: 17.10.2007

2

Saturday, 17.11.2007, 12:51

Tak to jest bardzo dobry pomysł zarowno 1 , 2 jak i 3 bardzo bym chciałzeby cos takiego bylo wprowadzone.
Takie usprawnienia gry na pewno by przyciagnło wiecej graczy

Xantor

Początkujący

3

Saturday, 17.11.2007, 16:50

Też tak uważam, zresztą skrypty są już gotowe, wystarczy parę kosmetycznych zmian:)

PS. Skończyłem listę wszystkich budynków:)

ss25

Początkujący

Data rejestracji: 31.10.2007

4

Saturday, 17.11.2007, 23:44

Pomysl z budynkami jak najbardziej trafiony.
Zreszta oblegi miedzy klubami tez ciekawe urozmaicenie
Napewno by sie dzialo wiecej niz na turniejach, ktore jak narazie zbieraja pajeczyny.
Szacuneczek za czas i prace jaka wlozyles zeby przedstawic wogole taki pomysl.

Kartel

Moderator

Data rejestracji: 16.07.2007

5

Sunday, 18.11.2007, 09:18

Problem polega na tym że nie może być tak że jak kogoś nie ma to 1 osoba sie ściga potem 2,3,4 bo dołączy ktoś sam i pojedzie wszystkich :) pomysł sam w sobie zły nie jest ale daje zbyt dużo bonusów wydaje mi się że nie przejdzie

Shikamaru

Początkujący

Data rejestracji: 10.11.2007

6

Sunday, 18.11.2007, 10:42

jednak budynki produkujace galeony moglyby byc przydatne, dzieki temu mozna by wyzywac nieaktywnych graczy

z innyhc budynkow to te nie zaburzajace balansu gry ( czyli np. skrocenie czasu badan, odpoczynku kierowcy, zwiekszenie efektywnosci ) moglyby zostac wprowadzone aby uatrakcyjnic rozgrywke

Xantor

Początkujący

7

Sunday, 18.11.2007, 16:25

Nie ma budynków nie zaburzających balansu gry, bo wtedy oprócz motoru liczyłby się rozbudowany "kwadrat". Dlatego Myślę, ze takie budynki są fajne, i nie dają super kopa(no, może akceleratorami cząsteczkowymi:)).

Shikamaru

Początkujący

8

Sunday, 18.11.2007, 19:49

Jesli budynki podnosza w jakis sposob statystyki motoru np. przez podwyzszanie parametrow pracowniko albo skracaja przejazd trasy to zaburza to balans gry, po pierwsze, trzeba by zmodyfikowac parametry wszystkich przeciwnikow w pl bo inaczej gracz moglby za szybko ich wszystkich przeskoczyc dzieki dodatkowym bonusom, a po drugie nowy gracz, dzieki plecom moglby zdobyc wypasiony "kwadrat" i wymiatac, bo nikt by mu nie podskoczyl.
Natomiast budynki skracajace np. czas badan wplywaja raczej bardziej na komfort gry, nie przejdziesz dzieki temu szybciej pl, ani nie bedziesz wymiatal.

Moim zdaniem oblegi to kompletnie chybiony pomysl, budynki moglyby by bycale bez mozliwosci przejecia.

Xantor

Początkujący

9

Sunday, 18.11.2007, 20:21

Jesli budynki podnosza w jakis sposob statystyki motoru np. przez podwyzszanie parametrow pracowniko albo skracaja przejazd trasy to zaburza to balans gry, po pierwsze, trzeba by zmodyfikowac parametry wszystkich przeciwnikow w pl bo inaczej gracz moglby za szybko ich wszystkich przeskoczyc dzieki dodatkowym bonusom, a po drugie nowy gracz, dzieki plecom moglby zdobyc wypasiony "kwadrat" i wymiatac, bo nikt by mu nie podskoczyl.
Natomiast budynki skracajace np. czas badan wplywaja raczej bardziej na komfort gry, nie przejdziesz dzieki temu szybciej pl, ani nie bedziesz wymiatal.

Moim zdaniem oblegi to kompletnie chybiony pomysl, budynki moglyby by bycale bez mozliwosci przejecia.

1. Takie budynki pojawiaj się później i trzeba parędziesiąt poziomów do nich nabić
2. Oblegi właśnie urozmaiciłyby grę, powodując, że akademie klubów miałyby nareszcie sens.

Artanis

Moderator

Data rejestracji: 13.08.2007

Zawód: Student

10

Sunday, 18.11.2007, 21:15

Zgadzam się z Shikamaru. Budynki w znacznym stopniu zaburzą obecny schemat gry. Owszem coś się musi zmienić bo obecnie drużyny właściwe się nigdzie nie przydały. A budynek: Akceleratory cząsteczkowe to mnie na łopatki położył :D my tu się wcielamy we właściciela team-u motorowego a nie Lord Vader i jego imperium, swoją drogą czy kolega wie do czego służy akcelerator ??
Specjalista od utrudniania życia :P
Zadaję nie wygodne pytania kiedy BR zacznie się rozwijać :D

Mod bez możliwości moderacji. Myszy mogą harcować bo nie ma kota :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Xantor

Początkujący

11

Sunday, 18.11.2007, 21:52

swoją drogą czy kolega wie do czego służy akcelerator ??

Akcelerator cząsteczkowy- urządzenie służące do zwiększania ruchu elektronów znajdujących się wewnątrz niego. Elektrony, które się stamtąd wydostają, dysponują energią umożliwiającą wybicie innych elektronów z orbi atomów, a więc powstanie ujemnych jonów- wiadomości z podręcznika od chemii:)

Ale swoją drogą, to budynki w BW też zaburzają balans, no bo wątpię, by TOP miało tam szanse w walce z innymi graczami, jeżeli by nie mieli rozbudowanych kwadratów;) Ja niestety nie potrafiłem wymyślić innych budynków, więc jestem otwarty na propozycje:)

Shikamaru

Początkujący

12

Monday, 19.11.2007, 00:24

Ale bw jest wielowymiarowe, walki z graczami to tylko jeden z elementow gry. Dobry kwadrat nie pomoze w ekspedycjach ani w wyprawach. W zasadzkach mozna zdobyc kase, krew i ludzi ale zadne z tych nie jest 'waluta' w bw, sa nia pr.

Tu mamy tak jakby jeden wymiar, liczy sie tylko kasa i statystyki motoru. Ingerencja w ktorykolwiek z elementow zaburzy balans. Juz teraz mniej aktywni gracze maja nieciekawie, dzieje sie tak dlatego, ze zyskujesz exp zarabiajac kase i inwestujac w laboratorium. Jak ktos zle zainwestuje albo straci wiekszosc zarobionej kasy na przegrane wyzwania i pensje dla pracownikow to ma problem bo idzie w gore w rankingu ale nie poprawia osiagow motocykla, co powoduje, ze zaczyna przegrywac z rownymi sobie, atakuje wiec slabszych ale przez to nie jest w stanie odzyskac kasy z przegranych wyzwan, wiec sytuacja sie ciagle pogarsza. Do tego dochodzi fakt, ze co level maksymalna kwota, ktora mozna postwic rosnie, wiec im wyzej zajdziesz tym wiecej tracisz, a kasa, ktora zarabiasz pracujac nie rosnie rownie szybko. Juz widzialem, paru graczy, bedacych sporo wyzej w ranku, a mimo to majacych gorsze osiagi motocykla niz ja we wszystkich kategoriach.
Teraz, wyobraz sobie, ze dodatkowo inwestujesz w budynki, ktore na dokladke poprawiaja statystyki motoru, w chwili gdy to stracisz jestes jak by to powiedziec udupiony. Musisz odbic kwadrat bo nie ruszysz dalej, wiec gra zamieni sie w walki o kwadraty, gdzie grupa trzymajaca wladze bedzie dyktowala warunki, a gracz bez plecow bedzie nikim.

Moim zdaniem, mozna pomyslec o budynkach ulatwiajacych komfort gry. Ewentualnie o takich zwiekszajacych przychody ( nie za wiele oczywiscie ) lub zmniejszajacych koszt plac.
Jesli mowimy o budynkach ingerujacych w statystyki motoru to trzeba sie powaznie zastawic i na pewno nie powinno byc mozliwosci przejecia. Zreszta juz teraz wynajdowania nowych czesci jest czesciowo loteria...nigdy nie wiadomo o ile tak naprawde sie zwieksza osiagy ( i czy w ogole sie zwieksza :p ). Dodawanie nowej zmiennej w postaci budynkow dodatkowo skomplikuje sprawe.

Ceri

Początkujący

Data rejestracji: 30.10.2007

13

Monday, 26.11.2007, 19:05

ja jestem za budynkami bez mozliwosci przejecia :P
lub jesli sie przejmie a nie spelnia wymagan budynku to budynek jest nieaktywny az te wymagania sie osiagnie :)
moze administracja sie wypowie? :P

Xantor

Początkujący

14

Monday, 26.11.2007, 19:24

Zmieniłem niektóre budynki, tak, aby nie można było tylko dzięki nim wygrywać:)

Ceri

Początkujący

15

Monday, 26.11.2007, 20:43

Efekt: Podstawowy atrybut Twoich pracowników zostaje zwiększony o 1(+1 na każde 2 poziomy).

ten budynek jeszcze troche zmienia :D

Xantor

Początkujący

16

Monday, 26.11.2007, 21:17

No tak, ale potem to przy takim optymalizatorze to aż 0,03%:) Po prostu super:) Ale lepiej już taki budynek niż taki, co daje bonusy w procentach konkretnych:) Ew. może działać tak, że przyspiesza ekspa zdobywanego przez kierowcę:)

Ceri

Początkujący

17

Monday, 26.11.2007, 21:25

Mechanik otrzymuje +4%(+1% na poziom) większe doświadczenie

nie wiem czy bym wogole cos takiego budowal :P
moj mechanik co pare poziomow mi zwiekszy jakas statystyke (mam optymalizatora z umiejetnoscia 90 :P)

Xantor

Początkujący

18

Monday, 26.11.2007, 21:30

Tym bardziej by to się przydało:) Bo jak mechanik zdobywa szybciej doświadczenie, to można szybciej ulepszyć optymalizatora:)

DarkWolf

Intermediate

Zawód: Student

19

Monday, 26.11.2007, 21:45

Hmm co do jego szybszego ulepszania to koszt utrzymania zwiększa się wprost nieproporcjonalnie to przyrostu % u optymilizatora :) mnie cały czas już od kilkunastu skilli wpakowanych (teraz 117) przyrost sięga kosmiczna wartosc: 0,02% co na 1 lvl optymilizatora daje 0,06% przy czym koszt utrzymania takiego mechanika u mnie równa się 301(pewnie większy, po północy się okaże) a że jestem finansistą to mam jeszcze wliczone zniżkę w postaci 12% i w sumie nie wiem czy się opłaca coraz więcej płacić a prawie że w ogóle nic nie zyskiwać, powinna być opcja żeby expa nie łąpał, bo ja za chwilę osiągnę 2k za utrzymanie pracowników :)
nick w grze: Errandil

Xantor

Początkujący

20

Monday, 26.11.2007, 21:49

Ba, a ja jako złota rączka mam przyrost większy:)

Ale wracając do topicu- co byłoby lepszą opcją- dodawanie + do podstawowego atrybutu(czyt. +0,03%), czy zwiększanie szybkości zdobywania ekspa? Bo wg. mnie na jedno wychodzi:)

Oceń wątek