Nie jesteś zalogowany.

Komisorz

Początkujący

• "Komisorz" started this thread

Data rejestracji: 03.11.2007

• Wyślij prywatną wiadomość

1

Sunday, 04.11.2007, 11:59

Opony - porównanie

Póki co, mało jest wątków nt. konkretnych technologii, czy sposobów rozwoju.
Pozwolę sobie poruszyć jeden - opony. Póki co, możliwości są dwie - slick, lub rowkowe/klockowe.
Z góry uprzedzę wypowiedzi "to zależy kto jakie trasy preferuje". Nie do końca zależy, bo żeby wygrywać w PL, przyczepność trzeba cały czas rozwijać.

Co do slicków, na początek wydają się idealne - tanie, olbrzymie bonusy do przyspieszenia. Ale ich przyrost przyczepności jest mały (o 1) przez co musimy je windować na wysoki poziom. A przyczepność można rozwijać na różne sposoby (silnik, świece, sprzęgła)

Z kolei klockowe są cięższe, i droższe. Po przerzuceniu się na nie od razu spadnie nam przyspieszenie, a zanim dorównamy przyczepnością do już osiągnietego poziomu slicków, sporo nas to wyniesie.
Jaka jest Wasza opinia? Które opony rozwijacie?
Na koniec wypowiedzi dodam tylko, że tło pod pisanymi postami musi odejść

Artanis

Moderator

Data rejestracji: 13.08.2007

Zawód: Student

2

Sunday, 04.11.2007, 12:13

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Wszystko zależy od wyboru kierowcy, mechanika a i w pewnym stopniu od wybranych inżynierów. Wiec wybór opon determinuje wcześniej obrana taktyka :)
Specjalista od utrudniania życia :P
Zadaję nie wygodne pytania kiedy BR zacznie się rozwijać :D

Mod bez możliwości moderacji. Myszy mogą harcować bo nie ma kota :D

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Xantor

Początkujący

Data rejestracji: 08.10.2007

3

Sunday, 04.11.2007, 12:46

TYLKO Slick- dają kupę przyspieszenia, są super-tanie, a przyczepność nadrobisz amortyzatorami hydraulicznymi:) Dodatkowo amortyzatory to jedne z najlepszych części w ogóle, dają aż trzy statystyki, niezmiernie potrzebne przy każdym wyścigu. To jest tylko moje zdanie.

Artanis

Moderator

4

Sunday, 04.11.2007, 13:08

1. Później nie są takie super tanie.
2. Przyczepności nie nadrobisz samymi amorkami chyba ze naprawdę duży lvl zrobisz.

Zauważyłem/SM

Aktualnie to znowu nie gram więc jak coś pisać PW to na maila dostane o tym info :D

Kartel

Moderator

Data rejestracji: 16.07.2007

5

Sunday, 04.11.2007, 14:28

TYLKO Slick- dają kupę przyspieszenia, są super-tanie, a przyczepność nadrobisz amortyzatorami hydraulicznymi:) Dodatkowo amortyzatory to jedne z najlepszych części w ogóle, dają aż trzy statystyki, niezmiernie potrzebne przy każdym wyścigu. To jest tylko moje zdanie.
zobaczysz jak będą kosztować 5k :) i jak będziesz musiał porobić kolesi z 2 ligi :)

co do reszty sensowne są potem tylko deszczowe wcześniejsze nie ma co rozwijać (pomijając wymagania do lepszych ze trzeba rozwinąć gorsze) potem wiara w pl będzie mieć przewagę kilkudziesięciu przyczepności od naszego motoru i wtedy trzeba się już lepsze wybadać :D

Lonher

Początkujący

Data rejestracji: 29.10.2007

6

Sunday, 04.11.2007, 14:29

Jesli ma sie inzyniera w specjalizacji opon to wydaje mi sie ze slick na koliberka sa wystarczajace, ale.. slick nie dodaja hamowania jak pozostale a nie powiecie chyba ze hamowanie nie jest wazne, wydaje mi sie ze samymi hamulcami nie osiagniemy wystarczajacego poziomu aby wygrywac w pozniejszym etapie gry . Moze cos zle pisze ale jestem poczatkujacym graczem tzn mam na mysli ze to ze nie testowalem wersji alpha. Bynajmniej moim zdaniem slick>all na koliberku

Kartel

Moderator

7

Sunday, 04.11.2007, 14:35

głównie sie slicki używa ale do pl trzeba (dużo) więcej przyczepności a hamowanie aż tak ważne nie jest w pl choć też przydatne :)

Artanis

Moderator

8

Sunday, 04.11.2007, 14:40

Co do hamowania wydaje mi się ze z samych hamulców wystarczy nie są one aż tak istotnym parametrem a do tego amorki je poprawiają w dalszy etapie gry warto będzie rozwijać deszczowe opony i np silnik turbodoładowany (na wyższych poziomach daje więcej przyspieszenia niż mocy - tak w alfie przynajmniej było :D ) i sprzęgła aby mieć przyspieszenie albo oba rodzaje opon jednocześnie i zmieniać w zależności od potrzeb.

Zauważyłem/SM

Xantor

Początkujący

9

Sunday, 04.11.2007, 17:16

Artanis- Masz rację- wystarczą dwa komplety- jedne slicki i jeszcze jedne, rozwinięte na max., aby dawały przyczepność np. na drogę lokalną:)

Lonher

Początkujący

Data rejestracji: 29.10.2007

10

Sunday, 04.11.2007, 18:41

Pytanie z innej beczki, czym lvlujecie promien skretu ? bo nurtuje mnie to pytanie a jest to wazny wspolczynnik w PL, amortyzatory w cholernie drogie a dodaja 1, ubior ? tez pozniej robi sie drogi ? oplaca sie scotoiler ?

DarkWolf

Intermediate

11

Sunday, 04.11.2007, 18:52

hmm co do opon ja jade na slickach i nienarzekam :) (na razie) co do promienia skretu to medium lvl technology :)

Ochraniacze na łokcie (Poziom 4)

Efekt: Promień skrętu 7, Efektowność 5, Waga 0.47

Następny poziom: Promień skrętu 9, Efektowność 6, Waga 0.46
a takze te na kolana, one w sumie sporo daja a scotoiler bodajze 1 na kazdy lvl

znaczy wlokna weglowe trzeba odkopac, a co do amorow to one tanie nie sa :) ale kopa niezlego daja:

Hydrauliczne (Poziom 15)

Efekt: Przyczepność 47, Hamowanie 24, Promień skrętu 16, Waga 4.2

Następny poziom: Przyczepność 50, Hamowanie 25, Promień skrętu 17, Waga 4
Bazowy koszt badania: 4 801 G
Bazowy czas badania: 45 min. 35 sek.

mnie bardziej interesuje ktore sprzeglo i ktore hamulce uzywac
nick w grze: Errandil

Xantor

Początkujący

12

Sunday, 04.11.2007, 18:53

Pytanie z innej beczki, czym lvlujecie promien skretu ? bo nurtuje mnie to pytanie a jest to wazny wspolczynnik w PL, amortyzatory w cholernie drogie a dodaja 1, ubior ? tez pozniej robi sie drogi ? oplaca sie scotoiler ?

Opłaca się, potem robisz jeszcze amoryzatory skrętu i maxujesz sprzęgło:)

Legolas

Moderator

Data rejestracji: 04.08.2007

Zawód: Uczeń

13

Sunday, 04.11.2007, 19:04

Amortyzatorów skrętu tak szybko się chyba nie założy bo mimo wszystko trochę ważą a ta waga nie spada szybko.

Co do opon. Zależą od trasy. Gdy ma się dużo przyspieszenia i ściga się na Godzinach szczytu promień skrętu nie jest aż tak bardzo potrzebny. W alfa testach cały czas korzystałem ze slicków i nie wychodziłem na tym źle ;)
Administrator: www.burningriders.yoyo.pl. Znalazłeś/aś jakiś błąd proszę o PW.

Cytat wypowiedzi "Goompas"

chyba nie myślisz ze serwer stoi u Konrada w piwnicy, prąd mu wytwarza chomik biegający w kole a połączenie ze światem zapewnia sznurek od prania. Poza tym nad gra i grafika siedziały zniewolone krasnoludy w piwnicy Sushiego.

Artanis

Moderator

14

Sunday, 04.11.2007, 21:02

W sumie opłaca się wszystko odkrywać bo jest przydatne, najważniejszy jest wybór pomiędzy przyspieszeniem a przyczepnością i później do tego dobierasz technologie. Przesadne inwestowanie w jedna z wymienionych niema sensu bo będzie się tracić na przeszkodach gdzie jest mniejsze znaczenie tych statystyk.

Zauważyłem/SM

Kamilos

Początkujący

Data rejestracji: 08.11.2007

15

Thursday, 08.11.2007, 11:05

Slicki daja duzo przyspieszenia.. a jakby na to nie patrzec w 3 lidze niema trasy w ktorej jest potrzebne przyspieszenie
Wiec mozna jechac w klockowe albo rowkowe oponki

Kartel

Moderator

16

Thursday, 08.11.2007, 13:33

Slicki daja duzo przyspieszenia.. a jakby na to nie patrzec w 3 lidze niema trasy w ktorej jest potrzebne przyspieszenie
Wiec mozna jechac w klockowe albo rowkowe oponki
przyspieszenie jest potrzebne na KAŻDEJ trasie :) tylko że nigdy nie jest kluczowe ale pomaga ;)

Kruczoczarny

Początkujący

Data rejestracji: 26.07.2007

17

Thursday, 08.11.2007, 17:35

przyspieszenie jest decydujace na godzinach szczytu - bo wypadaja srednio po 3 korki na wyscig ;)
Graj Muzyko!

Sp33dy

Początkujący

Data rejestracji: 10.10.2007

18

Thursday, 08.11.2007, 20:36

decydujace nie jest, majac przewage przyspieszenia mozna spokojnie przegrac z kims kto ma duzy promien skretu.
Co do opon-na poczatku sliki sa zdecydowanie najlepsze, potem pewnie potrzebne jest cos z wieksza przyczepnoscia ;)

DarkWolf

Intermediate

19

Thursday, 08.11.2007, 20:49

ja tam nie narzekam, wciąż jeżdże na slikach i pewnie dopiero w 2 lidze je zmienie
nick w grze: Errandil